Rzepa: każde państwo wprowadza restrykcje, ogranicza dostęp czy zamyka gospodarkę. My poszliśmy swoją droga

Z kolei Bogusław Wontor uważa, że "znamy zostały wprowadzone zbyt późno".
Fot. PAP/Jacek Szydłowski

Ryszard Czarnecki, Bogusław Wontor oraz Jarosław Rzepa byli gośćmi programu "Republika po południu". Pierwszym tematem rozmowy była sytuacja epidemiologiczna w kraju.

Jarosław Rzepa przyznaje, że rząd popełnił kilka błędów, jeśli chodzi o zarządzanie SarsCov2, ale jednocześnie twierdzi, że "każde państwo w Europie ma swoją strategię radzenia sobie z Covidem".

- Każdy kraj inaczej wprowadza restrykcje, ogranicza dostęp czy zamyka gospodarkę. My poszliśmy swoją drogą i jak widać, kilka błędów popełniliśmy, które doprowadziły nas do tej sytuacji, która dzisiaj panuje w całej Europie. Chodzi mi tutaj o liczbę zgonów.

- Jeżeli mógłbym mieć coś do Unii Europejskiej to to, żeby nie wyciągali konsekwencji w stosunku do producentów szczepionek, bo uważam, że Komisja Europejska zawiodła tutaj, jeżeli chodzi o konsekwencje - dodał.

Z kolei Bogusław Wontor uważa, że "zmiany zostały wprowadzone zbyt późno".

- Te wszystkie statystyki pokazują, że może rządzący za późno wprowadzali zmiany. Moim zdaniem nie można wszystkiego złego zrzucać na Unię Europejską. Unia dzisiaj jest trochę dziwnym stworem, ponieważ my cały czas myślimy, że to jest coś na wzór funkcjonowania naszego państwa.

- Bardzo duże kompetencje ma rada europejska, czyli szefowie wszystkich państw. Oni się spotykają i to oni decydują. Komisja Europejska nie jest demokratyczną strukturą, ponieważ to ci szefowie państw podzielili między sobą poszczególne resorty i komisję - stwierdził polityk.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy