Koronaparty. Setki młodych ludzi na bulwarach we Wrocławiu i Szczecinie

Artykuł
Młodzi ludzie nie przestrzegają obostrzeń
twitter/restory244

Młodzi ludzie nie przestrzegali zasad dystansu społecznego i konieczności noszenia maseczek.

Wiosenna pogoda zachęca do opuszczenia domów i spacerów. Młodzi ludzie w Szczecinie i Wrocławiu postanowili skorzystać z pierwszych promieni słońca i wybrać się na bulwary. Jednak duża część odpoczywających nie przestrzegali restrykcji i obostrzeń.

Kilkaset osób bez dystansu społecznego

Wyspa Słodowa i nadodrzański bulwar Xawerego Dunikowskiego to dwa miejsca we Wrocławiu, które gormadzą największą ilość ludzi. Szczególnie wraz z nadejściem wiosny. Podobnie było w ciągu ostatnich kilku dni. Pomimo restrykcji i obostrzeń, według internautów, można było spotkać w tych miejscach kilkaset osób. Na zdjęciach widać, że większość osób nie ma na sobie maseczek i nie przestrzega zasad dystansu społecznego.

Podobnie było w Szczecinie. Na nadodrzańskich bulwarach można było spotkać tłumy młodych ludzi. Nie wszyscy przestrzegali, wynikających z pandemii choroby COVID-19, obostrzeń. Większość z nich nie trzymała dystansu społecznego i nie miała załozonej maseczki.

Dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce w Warszawie, gdzie nad Wisłą można było spotkać kilka tysięcy ludzi.

Nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa w Polsce jest wykroczeniem zagrożonym grzywną. Policja może wystawić mandat w kwocie do 500 zł.

Źródło: twitter/BorowiakPolicja, twitter/restory244

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy