Rotacja w okupowanej elektrowni w Czarnobylu. Uwolniono kilkadziesiąt osób
O częściowej rotacji personelu elektrowni jądrowej w Czarnobylu i ewakuacji osób, które przebywały tam od momentu zajęcia obiektu przez wojska rosyjskie poinformowała strona ukraińska.
20 marca udało się przeprowadzić częściową rotację personelu Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej i ewakuację osób, które przebywały na terenie okupowanej siłowni – poinformowało na swojej stronie na Facebooku ukraińskie przedsiębiorstwo, zarządzające obiektem.
Wywieziono w sumie 64 osoby, w tym 50 członków personelu i dziewięcioro funkcjonariuszy ukraińskiej Gwardii Narodowej.
Na ich miejsce skierowano 46 ochotników spośród pracowników elektrowni.
- Personel elektrowni pracował przez blisko 600 godzin, bohatersko wypełniając swoje obowiązki i podtrzymując należny poziom bezpieczeństwa – podano.
ZOBACZ: Zdemoralizowane siły rosyjskie mają nie radzą sobie z olbrzymimi stratami
Rosyjskie wojska zajęły obiekt jądrowy w pierwszym dniu zbrojnej agresji na Ukrainę 24 lutego.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
"Wyrazy współczucia kieruję do rodzin ofiar". Prezydent Karol Nawrocki potępił zamach terrorystyczny w Sydney
"Agenda jest zasadnicza i bardzo konkretna". Bogucki o rozmowach Nawrockiego z Zełenskim w Polsce
Jabłoński: międzynarodowa pozycja Polski mocno ucierpiała pod rządami Tuska
TUSK rysuje psa. Mądrości Środy. Giertych atakuje. Najman skompromitował Gortata w Kanale Sportowym