Przejdź do treści
15:47 GIS: około 30 tys. tygodniowo zachorowań na grypę, rośnie aktywność wirusa
14:31 Mazowieckie: Akt oskarżenia w sprawie śmierci noworodka w Brzezinach
14:23 Polska: Prezydent podpisał nowelę mającą poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym
13:29 Kancelaria prezydenta: Karol Nawrocki powołał Marcina Zarzeckiego w skład Rady Polityki Pieniężnej
13:27 Polska: PiS przeprowadzi kontrolę poselską w resorcie rolnictwa
12:10 Bp Chrząszcz do Polonii: jesteście niezastąpioną częścią naszej narodowej wspólnoty
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Rosjanie wracają do domu. Koniec aktywnej fazy manewrów Zapad

Źródło: Fot. PAP/Leszek Szymański

Rosyjscy wojskowi, którzy uczestniczyli w manewrach Zapad-2021, wracają do miejsc stałego stacjonowania - poinformowało ministerstwo obrony Białorusi. Aktywna faza rosyjsko-białoruskich manewrów zakończyła się 16 września.

„Pociągi wojskowe z rosyjskimi żołnierzami, którzy uczestniczyli we wspólnych strategicznych manewrach sił zbrojnych Białorusi i Rosji Zapad-2021, wyruszyły do miejsc stałej dyslokacji ze stacji Brześć Południowy” – podał resort obrony w Mińsku.

Wcześniej informowano, że w manewrach na terytorium Białorusi brało udział 2,5 tys. rosyjskich wojskowych. Rosyjskie ministerstwo obrony informowało o rozpoczęciu powrotu swoich wojsk do baz na terenie Rosji 16 września. Żołnierze, samoloty i okręty mają powrócić do miejsc stałego stacjonowania do połowy października.

W poniedziałek nad niektórymi dzielnicami Mińska przelatywały wojskowe śmigłowce. Media niezależne uznały, że część z nich to właśnie rosyjskie maszyny.

Według informacji rosyjskiego resortu obrony w manewrach na terytorium Rosji i Białorusi uczestniczyło do 200 tys. żołnierzy oraz 80 samolotów i śmigłowców. Zaangażowanych było 760 jednostek sprzętu, w tym 290 czołgów i 15 okrętów.

W białoruskiej części ćwiczeń w sumie brało udział 12,8 tys. wojskowych, w tym 2,5 tys. Rosjan. Uczestniczyło w manewrach także 50 żołnierzy z Kazachstanu

PAP

Wiadomości

Asertywna polityka Polski względem Ukrainy. Najwyższy czas?

Sukces rządu rozpływa się we mgle? Bruksela zmienia zasady gry

Według Donalda Tuska paliwo jest po 5.18. Oprócz niego nikt tego nie zauważył

Ropa mocno drożeje. Wiemy z czego to wynika!

PILNE: Akt oskarżenia przeciwko Danielowi Obajtkowi [SZCZEGÓŁY]

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Protest w PG "Silesia". Górnicy chcą pilnego spotkania z Motyką!

Dramat mamy pięcioraczków tuż przed Świętami. „Konta zablokowane, zostałam z niczym”

Po 17 latach Jessica Mercedes spotka się z ojcem: „Spędzimy razem święta”

Ofiary przestępstw i przemocy bez wsparcia. "Urzędnicy boją się podejmować decyzje"

Crosby rekordzistą Penguins. Historyczny wieczór w NHL

DLACZEGO prokuratura nie przedstawia wszystkich akt ws. Zbigniewa Ziobry?

Ogromna kasa do wygrania w amerykańskiej loterii!

Zbigniew Ziobro: to kompromitacja i złamanie prawa

Mercosur wjedzie tylnymi drzwiami? Von der Leyen nie odpuszcza

Poznaliśmy następcę Papszuna w Częstochowie. Tomczyk przejmuje Raków!

Najnowsze

Asertywna polityka Polski względem Ukrainy. Najwyższy czas?

PILNE: Akt oskarżenia przeciwko Danielowi Obajtkowi [SZCZEGÓŁY]

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Protest w PG "Silesia". Górnicy chcą pilnego spotkania z Motyką!

Dramat mamy pięcioraczków tuż przed Świętami. „Konta zablokowane, zostałam z niczym”

Po 17 latach Jessica Mercedes spotka się z ojcem: „Spędzimy razem święta”

Sukces rządu rozpływa się we mgle? Bruksela zmienia zasady gry

Według Donalda Tuska paliwo jest po 5.18. Oprócz niego nikt tego nie zauważył

Ropa mocno drożeje. Wiemy z czego to wynika!