Rocznica urodzin Jana Pawła II. Weź udział w „Grze o wolność”

Artykuł
Pierwsze 100 osób, które ukończą rozgrywkę, otrzyma nagrody
Fot.: twitter/Tomasz1989

18 maja 1920 r. urodził się św. Jan Paweł II. W 101. rocznicę urodzin papieża rusza 5. edycja „Gry o wolność”. Centrum Myśli Jana Pawła II poinformowało, że w tym roku wyjątkowo odbędzie w dwóch odsłonach: mobilnej gry miejskiej oraz gry online.

- Podczas wykonywania różnorodnych zadań gracze poznają historie kilku bohaterów, między innymi nastoletniego chłopca, który zmaga się z brakiem zrozumienia przez otoczenie, czy pana Wojtka, który porusza się na wózku inwalidzkim i zmaga z różnymi barierami. Każde spotkanie z bohaterami gry skłania uczestników do refleksji nad wolnością własną i innych, nad jej wpływem na nasz dobrostan - poinformowano.

Tegoroczna edycja gry będzie przebiegała w dwóch odsłonach.

- Dla spragnionych ruchu na świeżym powietrzu i wspólnego spędzania czasu w bezpiecznych warunkach organizatorzy przygotowali mobilną grę miejską, wymagającą odwiedzenia 6 punktów wyznaczonych w Śródmieściu Warszawy. Ci, którzy nie mogą odwiedzić tych miejsc osobiście, mogą rozegrać grę online bez wychodzenia z domu - zaznaczono.

Gra będzie dostępna pod adresem www.graowolnosc.pl od 18 maja.

Aby wziąć udział w grze, w przypadku gry online, niezbędny jest telefon, tablet lub komputer z dostępem do Internetu. Zagrać można w dowolnym, wybranym przez siebie czasie indywidualnie lub zespołowo.

- Twórcami gry jest grupa blisko 30 stypendystów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, którzy przygotowując rozgrywkę, uczyli się jednocześnie współpracy i zdobywali wiedzę na tematy społeczne związane z treścią gry. Podczas swojej pracy stypendyści uczestniczyli w cyklu warsztatów merytorycznych i dotyczących techniki tworzenia gier - poinformowano.

Źródło: dzieje

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy