„Republika po południu". Koc: Wybierzmy w końcu RPO i zakończmy ten chocholi taniec

Maria Koc powiedziała, że RPO powinien zostać wybrany jak najszybciej
Fot. flickr/Senat RP

Gośćmi programu byli: Maria Koc (senator, Prawo i Sprawiedliwość) oraz Mieczysław Kasprzak (Koalicja Polska, Polskie Stronnictwo Ludowe). Zachęcamy do zapoznania się z materiałem.

Maria Koc przyznała, że senatorowie prywatnie lubią Lidię Staroń. Zaznaczyła, że to nie jest jednak jednoznaczne z wybraniem jej na RPO.

- Nie byłabym pewna, że Senat odrzuci RPO. Pani Staroń jest przecież doskonale znana. Teraz, jako senator z klubu niezależnych współpracuje z większością senacką. Prywatnie wielu senatorów ma bardzo dobre zdanie o Lidii Staroń. Jednak tego, jak zagłosują pozostali senatorowie nie wiem - przyznała.

- Piłka jest w grze. Wszystko jest możliwe - dodała.

Mieczysław Kasprzak przyznał, że ze strony senatorów Prawa i Sprawiedliwości nie było pełnego poparcia dla Lidii Staroń.

- Tutaj nie chodzi o utarcie nowa PiSowi. Mamy wybrać organ konstytucyjny, który będzie bronił i będzie rozjemcą między instytucjami państwowymi a obywatelami - zauważył.

- Myślę, że senatorowie z PiSu są również podzieleni. Myślę, że tutaj też nie będzie pełnego poparcia - dodał.

Kasprzak przyznał, że żałuje tego, że nowym rzecznikiem RPO nie zostanie Wiącek.

- Szkoda, że Wiącek nie został wybrany. Przerwalibyśmy ten absurdalny spektakl, który toczy się od wielu miesięcy - zaznaczył.

- Nie mam nic przeciwko kandydaturze Lidii #Staroń, ale przygotowanie merytoryczne profesora Wiącka było lepsze - dodał.

Maria Koc powiedziała, że RPO powinien zostać wybrany jak najszybciej.

- Zjednoczonej Prawicy zależy na wyborze RPO. Ta sytuacja w końcu musi znaleźć swoje rozwiązanie. Moglibyśmy już ten chocholi taniec zakończyć. Jakiekolwiek rozwiązanie będzie proponowane, to zawsze będzie negowane ze strony opozycji - przyznała.

Mieczysław Kasprzak uważa, że w Sejmie nie ma już większości Zjednoczonej Prawicy.

- Musimy skończyć z wojną rządu i opozycji. To przeciąganie liny z jednej strony na drugą trwa zbyt długo. Pokazuje to m.in. próba wyboru RPO. Musimy podjąć konkretne kroki - przyznał.

- Nie ma dziś większości w Zjednoczonej Prawicy, szereg ustaw zostało zwieszonych w próżni - dodał.

Maria Koc przyznała, że ta większość w Sejmie się znajduje. Dodała, że Zjednoczona Prawicy cały czas realizuje program, który sobie założyła.

- Większość Zjednoczonej Prawicy w Sejmie istnieje. Mamy podpisaną umowę koalicyjną i cały czas ją realizujemy - powiedziała.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy