Lidia Staroń nowym RPO. Sejm zakończył głosowanie
Lidia Staroń została powołana na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich bezwzględną większością głosów. Na jej kandydaturę zagłosowało 231 posłów, na jej kontrkandydata, Marcina Wiącka, oddano 222 głosy.
Kandydatura Lidii Staroń została wysunięta przez PiS. Z kolei Marcin Wiącek był wspólnym kandydatem opozycji.
Lidia Staroń musi jeszcze uzyskać akceptację Senatu.
Portal TV Republika
Komentarze
Najnowsze
Kania: Szpital Południowy to afera porównywalna z „łowcami skór”
Dania zaostrza przepisy. Ukraińcy w wieku poborowym nie otrzymają już ochrony
Oficjalny bilans trzęsienia ziemi w Wenezueli wzrósł do 235 zabitych i 4,3 tys. rannych!
HIT DNIA