„W punkt". Zalewski: Wzywam do kompromisu w sprawie RPO

Zapraszamy
Fot. PAP/Marcin Obara

Gościem dzisiejszego programu był Paweł Zalewski. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem.

Paweł Zalewski powiedział, że wizerunek Lidii Staroń na RPO go nie przekonał. Gość programu „W punkt" przyznał, że głosował na prof. Wiącka.

- Pani Lidia Staroń mnie nie przekonała. To, co wydawało mi się jej silną stroną, czyli obraz osoby, która broni Polaków przed skostniałymi, wręcz komunistycznymi ludźmi i ich działaniami dot. jej działalności na rzecz spółdzielni mieszkaniowej, okazał się nie do końca jednoznaczny. Myslę, że RPO nie powinien wyjaśniać różnych pytań, które się z nim wiążą - przyznał.

- Głosowałem na prof. Wiącka - dodał.

Paweł Zalewski wypowiedział się na temat wykorzystywania Prokuratury do załatwiania walk wewnętrznych w drodze do obrania konkretnych stanowisk.

- Fakt, że powstały pytania wobec drogi pani senator miało dla mnie wtóre znaczenie. Być może teraz będzie miało pierwszoplanowe. Dla mnie wykorzystywanie instrumentu Prokuratury do załatwiania walk wewnętrznych jest obrzydliwe - zaznaczył.

Zalewski wypowiedział się na temat działalności sądów. Gość programu „W punkt" odniósł się m.in. do sprawy Tomasza Sakiewicza.

- Sądy nie powinny być wykorzystywane do walki z redakcjami. To również dotyczy Tomasza Sakiewicza. Myślę, że to rzecz fundamentalna. Wydaje mi się, że obecna ekipa rządząca próbuje podporządkować sobie sądy - powiedział.

- Nie jesteśmy za sądami kapturowymi i za ściganiem dziennikarzy. Nawet w sytuacjach, w których się mylą - przyznał.

- Ubolewam nad sytuacją, która ma miejsce w Polsce. Środowisko dziennikarskie jest równie podzielona, jak politycy. Szkoda, bo to środowisko powinno się wspierać - dodał.

Paweł Zalewski wezwał do kompromisu dotyczącego Rzecznika Praw Obywatelskich.

- Gdyby władza i rządzący podjęli decyzję dotyczącą szukania kompromisu z opozycja, to ta sprawa byłaby juz dawno rozwiązana. Problem w tym, że PiS uważa, że kompromisy są pewnego rodzaju poddaniem się - zaznaczył.

- Wzywam do kompromisu w sprawie RPO. Może jeszcze nie jest za późno - dodał.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy