Przejdź do treści
21:30 Słowienia: parlament przyjął ustawę o wspomaganym samobójstwie. W zeszłym roku w ogólnokrajowym referendum w tej sprawie 55 proc. jego uczestników opowiedziało się za przyjęciem stosownych przepisów
20:45 IMGW: ostrzeżenia I stopnia przed silnym deszczem z burzami dla północno-wschodniej części kraju. Zagrożone jest woj. podlaskie i części woj. warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego
19:58 Klub PiS: jest zawiadomienie na Tuska w związku z dodaniem adnotacji do uchwały SN stwierdzającej ważność wyboru prezydenta Karola Nawrockiego
18:53 Do prokuratora generalnego Adama Bodnara trafił wniosek z Prokuratury Okręgowej w Warszawie o uchylenie immunitetu b. szefowi Orlenu, europosłowi PiS Danielowi Obajtkowi
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Klub „GP” Wejherowo zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Borowskim pt."Losy PEOWIACZEK inspiracją do obrony suwerenności Polski”, 22 lipca (wtorek), godz. 18:00, sala JPII przy Kolegiacie PW. Św Trójcy ul Kościuszki, przy Placu Wejhera, Wejherowo
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub „GP” Milanówek zaprasza na obchody 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 2 sierpnia, g. 15.00 Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej ul. Szkolna 7. Po mszy uroczystość na cmentarzu w Milanówku przy grobach Powstańców Warszawskich
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

„Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro” - papież Jan Paweł II [wideo]

Źródło: Gazeta Polska

Ci, którzy dorastali w latach jego pontyfikatu, mówią, że papież-Polak był najważniejszym, co przytrafiło się ich pokoleniu. Misją Jana Pawła II było rozpalanie w jego rodakach potrzeby tworzenia wolnego, niezależnego kraju oraz miłości i szacunku do drugiego człowieka. Owoce jego pontyfikatu są dobrem, który powinien być przekazywany kolejnym pokoleniom jako narodowe dziedzictwo.

Marsz Papieski, który przejdzie ulicami Warszawy, Krakowa  i Szczecina w niedzielę drugiego kwietnia, będzie nie tylko wyrazem  wdzięczności jego rodaków za pozostawioną im bogata schedę.  Będzie świadectwem potrzeby tworzenia wielkiej wspólnoty.  Będzie w końcu dowodem tego, że Polacy potrafią się zjednoczyć w obronie  najważniejszych wartości. Narodowy Marsz Papieski jest wydarzeniem apolitycznym, niezależnym, adresowanym do wszystkich Polaków, dla których nauka papieża Polaka jest tym, co może być dla Polaków wspólne.

W Warszawie, marsz wyruszy o godz. 11.00 z Ronda Dmowskiego, przejdzie ulicami: Marszałkowską, Królewską, Placem Piłsudskiego, Krakowskim Przedmieściem do Katedry Archidiecezjalnej przy ul. Świętojańskiej 8.  Tam o godz. 12.30 odbędzie się Msza Święta, dostępna również dla wszystkich uczestników zebranych przy Placu Zamkowym.

Marsz krakowski planuje odtworzyć trasę Białego Marszu, który po zamachu na Ojca Świętego w 1981 roku zgromadził na krakowskich Błoniach  kilkaset tysięcy ludzi.

Marsz szczeciński rozpocznie się Mszą Świętą w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa.
„Próba zdyskredytowania Jana Pawła II była dla wielu z  nas impulsem do zrobienia rachunku sumienia i przyznania, że pozwoliliśmy, aby jego nauka żyła już raczej w naszej refleksji, duchowości. Za mało dzieliliśmy się nią publicznie. Przestała być naszą etyczną i moralną walutą obiegową. Stąd idea marszu , który będzie znowu mocnym głosem Ojca Świętego w przestrzeni i świadomości publicznej. Chcemy, żeby ten głos już w niej pozostał.

Nasz papież potrafił gromadzić –ponad wszelkimi podziałami - niepoliczalne tłumy ludzi. Potrafił dać nam coś, czego tylko taki wielki zbiór ludzki, zebrany we wspólnej, szlachetnej intencji wytworzyć potrafi:  niewyobrażalne, dające wielką radość poczucie bezpieczeństwa, mocy i solidarności", mówi Barbara Konarska, jedna z inicjatorek marszu.

Narodowy Marsz Papieski to inicjatywa społeczna, która narodziła się spontanicznie w odpowiedzi na manipulacje i medialne oszczerstwa uderzające w dobrą pamięć o Janie Pawle II, a jednocześnie w  polską wspólnotę. Pomysł rzucony przez Małgorzatę Żaryn, wsparty przez Barbarę Konarską i Wojciecha Boberskiego, szybko doprowadził do powstania komitetu organizacyjnego. Zostały do niego zaproszone organizacje pozarządowe i środowiska, pragnące przypomnieć o wartościach, których Jan Paweł II bronił i o roli, jaką odegrał w dziejach Polski i świata. Jego dorobek nie stracił na aktualności i sile przekazu.

„Nasz papież" – mówiliśmy o człowieku, który przez niemal trzy dekady był dla nas liderem walki o wolną Polskę. Uczył nas wiary, miłości i szacunku do każdego życia, do siebie nawzajem, do braci ludzkich i tych „braci mniejszych", do przyrody, do ziemi ojczystej. Uczył nas czym jest wolność i jak trzeba jej bronić. Słuchaliśmy tej nauki uważnie. Byliśmy wtedy razem, bardziej niż kiedykolwiek. Byliśmy wspólnotą. Jego słowa pozwalały nam zobaczyć wyraźniej siebie i drugiego człowieka. Lepiej poznać. Może nawet pokochać. Bardzo go dzisiaj brakuje. Świat nie stał się lepszy.

Narodowy Marsz Papieski ma charakter apolityczny. Do udziału zapraszamy wszystkich. Polacy mają szansę stworzyć wydarzenie  ponad podziałami. Apelujemy o odłożenie na bok organizacyjnych i partyjnych atrybutów. Koszty związane z organizacją Marszu będą pokryte ze zbiórki publicznej, a praca oparta przede wszystkim na wolontariacie. 

„To nie prawda, że nie mamy wspólnych wartości, że jesteśmy narodem, który potrafi się tylko spierać, że swoją biernością pozostawiamy ważne i święte dla nas sprawy i autorytety na pastwę każdego, kto zechce je nam odbierać i obrażać",  mówi Barbara Konarska.

– Jan Paweł II jest właśnie tym człowiekiem, tym symbolem, tym naszym wspólnym dobrem, wokół którego potrafimy się zebrać, zjednoczyć niezależnie od dzielących nas w innych tematach różnic. Ojciec Święty jest tym, który potrafi w nas rozbudzić wspólną polskość. Wszyscy jesteśmy już zmęczeni i zawstydzeni brakiem tolerancji i solidarności w naszych, polskich relacjach. Dzisiaj równie mocno jak w czasach komunistycznego reżimu potrzebujemy Jana Pawła. A może nawet teraz jeszcze bardziej, dodaje.

Organizatorzy apelują o jednoczenie się wokół Marszu Warszawskiego, Krakowskiego i Szczecińskiego. Wszystkim nam zależy na tym,  by trwale odbudować wielką polską wspólnotę, żeby swoim udziałem w tym wydarzeniu stworzyć wielki znak solidarności. Ci, którzy chcą dołączyć, poznać szczegóły i znaleźć środowiska organizujące wyjazd na marsz warszawski  z różnych miejsc w Polsce informacje znajdą   na stronie: marszpapieski.pl oraz na grupie i wydarzeniu: marsz papieski na facebooku.

WAŻNE!

W związku z planowanym na 2 kwietnia 2023 r Narodowym Marszem Papieskim, którego główna edycja odbędzie się w Warszawie zapraszamy na konferencję prasową w dniu 20 marca o godz. 11.00 przy ul. Marszałkowskiej 7  (Stowarzyszenie Wolnego Słowa, wejście od ul. Emila Zoli)   Kontakt dla mediów: Barbara Konarska - tel: 662885599, [email protected] Akredytacja nie jest wymagana. Prosimy o przybycie minimum 15 minut przed rozpoczęciem konferencji.
Centrum Życia i Rodziny

Wiadomości

Niemcy pozbywają się imigrantów. Hiszpania nowym liderem w liczbie wniosków o azyl w Europie

Śmiertelny powrót zarazy: dżuma zbiera żniwo w Arizonie

Poznaliśmy datę pogrzebu Joanny Kołaczkowskiej

Liverpool upamiętnia Diogo Jotę. Kolejne działania ku czci zmarłego piłkarza

Niemcy wciąż zalewają Polskę migrantami. Straż Graniczna z województwa lubuskiego podała dane

Tumanowicz: rząd Tuska działa w interesie Niemiec, nie Polski

Przed kim tak się bronią mieszkańcy Miasteczka Wilanów? W końcu popieracie politykę migracyjną Tuska

Afgańczycy dostali zadośćuczynienie za zatrzymanie. Jaki: Tusk traktuje polskie służby jak taksówki

Odbiorą immunitet Obajtkowi? Europoseł odpowiada: „Takimi zarzutami tylko się ośmieszacie”

Sprzęt termowizyjny i drony. Ruch Obrony Granic ma kolejny nowoczesny sprzęt [WIDEO]

Kolejny dziwny pomysł prof. Zolla ws. zaprzysiężenia Karola Nawrockiego

Transferowy hit Legii! Reca wraca do ekstraklasy

NBA: Wielki kontrakt, wielkie ryzyko - Lillard wraca do Portland

Tusk dodał adnotację do uchwały Sądu Najwyższego. Klub PiS: jest zawiadomienie

Zaufanie do wojska spada. Polacy nie wierzą w obronę przed Rosją

Najnowsze

Niemcy pozbywają się imigrantów. Hiszpania nowym liderem w liczbie wniosków o azyl w Europie

Niemcy wciąż zalewają Polskę migrantami. Straż Graniczna z województwa lubuskiego podała dane

Tumanowicz: rząd Tuska działa w interesie Niemiec, nie Polski

Przed kim tak się bronią mieszkańcy Miasteczka Wilanów? W końcu popieracie politykę migracyjną Tuska

Afgańczycy dostali zadośćuczynienie za zatrzymanie. Jaki: Tusk traktuje polskie służby jak taksówki

Śmiertelny powrót zarazy: dżuma zbiera żniwo w Arizonie

Poznaliśmy datę pogrzebu Joanny Kołaczkowskiej

Liverpool upamiętnia Diogo Jotę. Kolejne działania ku czci zmarłego piłkarza