„Przedstawiciele ruchu LGBT dewastują pojęcie praw człowieka”. Ks. Bortkiewicz o paradzie równości

Artykuł
Parada równości
Fot. flickr.com/nowakowska_kinga

- Przedstawiciele ruchu LGBT dewastują pojęcie praw człowieka. Bo zamiast nich wprowadzają roszczenia, które chcą uczynić właśnie prawami człowieka. Skoro niszczą instytucję małżeństwa, to niszczą podstawową strukturę społeczną. To ruch, który ma charakter wybitnie destrukcyjny — podkreślił ks. prof. Paweł Bortkiewicz, etyk i specjalista w zakresie teologii moralnej.

Organizatorzy odbywającej się w sobotę w Warszawie parady równości zapraszali na to wydarzenie, mówiąc o szerzeniu idei „równości, wolności i tolerancji”.

Haśła pozbawione treści

- Oczywiście hasła są piękne, uwodzicielskie, ale są one pozbawione treści, znaczenia. Ideologia gender nie jest ideologią równości. Jest ideologią wprowadzającą radykalne różnice. Na ten temat można by było oczywiście mówić godzinami, ale zauważmy, że zamiast podstawowej równości, jaką jest równość kobiety i mężczyzny, tworzących binarny układ człowieka, mamy wprowadzonych 250 orientacji seksualnych — powiedział ks. prof. Paweł Bortkiewicz w Polskim Radiu 24.

Podkreślił, że „problemem jest to, że przedstawiciele tego ruchu usiłują poprzez swoje teorie doprowadzić do pomniejszenia czy w ogóle zniszczenia roli instytucji małżeństwa”.

Ruch wybitnie destrukcyjny

- Dewastują pojęcie praw człowieka. Bo zamiast nich wprowadzają roszczenia, które chcą uczynić prawami człowieka. Skoro niszczą instytucję małżeństwa, to niszczą podstawową strukturę społeczną. To ruch, który ma charakter wybitnie destrukcyjny — stwierdził kapłan.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy