Prokuratura Okręgowa w Świdnicy. Nagim spacerowiczem był pijany prokurator

Artykuł
Wobec mężczyzny będzie wszczęte postępowanie dyscyplinarne
Fot. PAP/Stanisław Rozpędzik

Nagi mężczyzna spacerował w czwartek po ulicach Świdnicy. Okazało się, że jest to prokurator pracujący w jednej z jednostek rejonowych okręgu świdnickiego. W związku z tym zdarzeniem Prokurator Okręgowy w Świdnicy skieruje wniosek do rzecznika dyscyplinarnego o wszczęcie wobec mężczyzny postepowania dyscyplinarnego.

O sprawie jako pierwszy poinformował portal swidnica24.pl. Według portalu, nagi mężczyzna chodził po osiedlu Zarzecze w Świdnicy; widziany był na kilku ulicach, a także w jednym ze sklepów. O sytuacji powiadomiona została Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy. Jak się okazało, mężczyzna był pijany.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Tomasz Orepuk potwierdził w rozmowie z PAP, że mężczyzna to prokurator pracujący w jednej z jednostek okręgu świdnickiego.

"W dniu dzisiejszym uzyskaliśmy materiały dotyczące tego zdarzenia z policji. Po ich uzyskaniu Prokurator Okręgowy w Świdnicy sporządził wniosek do rzecznika dyscyplinarnego przy Prokuratorze Generalnym o wszczęcie postepowania dyscyplinarnego wobec tego prokuratora" – przekazał rzecznik. Dodał, że zdarzenie miało miejsce, gdy mężczyzna przebywał na urlopie.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy