Prognoza pogody 27-11-2021

Fot. Pixabay/happymom33

Przed nami raczej pochmurne dni. Opady deszczu będą się przeplatały z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. Słupki rtęci w najcieplejszych momentach pozostaną jednak z reguły na niewielkim plusie.

W nocy czekają nas opady deszczu ze śniegiem w większej części kraju. Jedynie na północnym-zachodzie nie powinno padać. Temperatura spadnie do -1 stopnia na zachodzie kraju. Na wschodzie słupki rtęci wskażą 2 stopnie powyżej zera.

W niedzielę w wielu regionach pojawią się opady śniegu. Na Pomorzu będzie padał deszcz ze śniegiem, zaś na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu – sam deszcz. Temperatura wyniesie od 0 stopni w Zielonej Górze, 8 stopni w Rzeszowie

W poniedziałek deszcz ze śniegiem będzie padał w całym niemal kraju z wyjątkiem Podkarpacia. Tam też będzie najcieplej – termometry wskażą 4 stopni. Najchłodniej, bo zaledwie 1 stopień, będzie na Dolnym Śląsku.

We wtorek opadu śniegu pojawią się na północy i południowym-wschodzie kraju. Termometry wskażą od -1 stopnia na Dolnym Śląsku, do 1 stopnia powyżej zera na północnym-zachodzie.

W środę opadów deszczu ze śniegiem należy spodziewać się w większej części kraju, z wyjątkiem północnego-zachodu, gdzie będzie padał deszcz. Tam też będzie najcieplej, termometry wskażą do 8 stopni. Najchłodniej, bo zaledwie 2 stopnie, będzie na wschodzie.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy