Prof. Gliński: Tusk po przegranej w 2005 roku postanowił zamienić polskie życie publiczne w piekło. Dzisiaj pokazał to kolejny raz [wideo][wideo]

portal republika.tv 19-09-2023, 21:20
Telewizja Republika

"W 2005 roku, gdy Donald Tusk przegrał z Lechem Kaczyńskim wybory prezydenckie, wymyślił Palikota, przemysł pogardy, moherowe berety, obrażanie starszych osób. Straszenie to metoda uprawiania polityki przez Tuska. Jedyna metoda", mówi profesor Piotr Gliński, szef resortu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Cała rozmowa w oknie obok. Polecamy!

W trakcie rozmowy z red. Tomaszem Sakiewiczem szef resortu kultury ustosunkował się do dziejszego skandalicznego ataku ludzi Tuska na red. Michała Rachonia. Ataku do którego doszło przed gmachem w TVP w czasie... konferencji prasowej. Liderowi totalnej opozycji nie spodobało się, że Rachoń zadawał mu pytania. Sam Tusk tchórzliwie, mimo wielu zaproszeń, od lat odmawia wywiadów w Telewizji Polskiej.

- Nie ma zgody na to, by jakiś pan Donald Tusk komuś groził publicznie, zwłaszcza dziennikarzowi, który wykonuje swoje obowiązki. Ja oczekuję od pana Tuska, że natychmiast wyjaśni tę sprawę i przeprosi redaktora Rachonia. Nie godzimy się na to, by takie mafijne zagrywki i groźby w życiu publicznym padały - powiedział prof. Piotr Gliński, minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w programie "Dziennikarski poker" w TV Republika.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy