Próbował ukraść samochód. Przestraszył się wody

Artykuł
Sprawcy to mieszkańcy powiatu jaworskiego
Fot. Policja

Podejrzani o usiłowanie kradzieży osobowego audi – dwaj mieszkańcy powiatu jaworskiego - wpadli w ręce policjantów. Kiedy klientka myjni czyściła swoje auto, jeden ze sprawców próbował wsiąść za kierownicę jej samochodu i odjechać.

Do zuchwałej próby kradzieży doszło na terenie stacji paliw w Bolkowie. Właścicielka osobowego audi postanowiła wyczyścić swój pojazd. W trakcie mycia auta do jej pojazdu od strony kierowcy podszedł młody mężczyzna ubrany w granatową koszulkę z krótkim rękawem z napisem POLICJA. Sprawca otworzył drzwi samochodu i widząc pozostawione w stacyjce kluczyki, próbował wsiąść do pojazdu z zamiarem jego zaboru. Czujna właścicielka na szczęście szybko zareagowała, oblewając złodzieja wodą z pistoletu. To odstraszyło mężczyznę na tyle, że zrezygnował ze swojego planu i wraz z „wspólnikiem” odjechał osobowym volkswagenem w kierunku Jawora.

Właścicielka audi wróciła do mycia auta i powiadomiła o zdarzeniu dyżurnego jaworskiej jednostki. Policyjny patrol na terenie jednej ze stacji paliw w Jaworze napotkał pojazd, którym poruszali się sprawcy. W volkswagenie znaleźli mokrą koszulkę z napisem POLICJA, natomiast w trakcie sprawdzania właściciela t-shirtu znaleźli – ukryte w bieliźnie mężczyzny – narkotyki. Funkcjonariusze zatrzymali 29-latka i jego 31-letniego kolegę.

Sprawcy to mieszkańcy powiatu jaworskiego, którzy noc spędzili w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszeli zarzuty, a Prokurator Rejonowy w Kamiennej Górze zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

O dalszym losie podejrzanych zdecyduje już sąd. Obaj na pewno odpowiedzą za usiłowanie kradzieży samochodu, natomiast 29-latek dodatkowo usłyszy zarzut posiadania środków odurzających. Ponadto odpowie również za noszenie ubioru z napisem POLICJA, co w myśl obowiązujących przepisów jest nielegalne.

Źródło: Policja

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy