91-latek okradł listonosza. Sam doprowadził policjantów do swojego domu

Artykuł
Złodziejowi grozi nawet pięć lat więzienia
Fot. Policja.pl

Bielscy policjanci namierzyli 91-latka, który ukradł wózek listonosza. Wewnątrz znajdowały się przesyłki oraz tablet. Mężczyzna wykorzystał moment nieuwagi pracownika poczty i zabrał jego narzędzia pracy wraz z listami.

Do zdarzenia doszło w Bielsku-Białej przy ulicy Solskiego. Listonosz wszedł na jedną z posesji, aby dostarczyć korespondencję, zostawiając przed ogrodzeniem torbę na kółkach. Po powrocie zauważył, że zniknął jego wózek z torbą, w której znajdowały się przesyłki oraz tablet. Na miejsce natychmiast skierowano kilka policyjnych patroli, które rozpoczęły poszukiwania sprawcy.

Złodziej nie wiedział, że w skradzionym tablecie znajdował się nadajnik GPS. Dzięki wyświetlanej lokalizacji policjanci podążali za sprawcą ulicami Bielska-Białej. Po załatwieniu swoich spraw mężczyzna wrócił do swojego miejsca zamieszkania niedaleko miejsca kradzieży. Policjanci dzwonili na numer telefonu utraconego urządzenia. Na terenie jednej z posesji mundurowi usłyszeli dźwięk połączenia dobiegający z pojazdu. Policjantom udało dostać się na teren i nawiązać kontakt z 91-letnim właścicielem. W bagażniku zaparkowanego na posesji pojazdu odnaleźli skradzione przedmioty. Mienie przekazali pracownikowi poczty, aby przesyłki mogły trafić do adresatów.

Poszkodowany wycenił straty na 2650 złotych. Za kradzież 91-latkowi grozi kara nawet 5 lat więzienia.

Źródło: bielsko-biala.policja.gov.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy