Prezydent niewpuszczony do pizzerii. Powodem brak szczepienia

Artykuł
Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro (trzeci od lewej) nie został wpuszczony do nowojorskiej pizzerii
Fot. Twitter/@samstreetwrites

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro odwiedził Nowy Jork w związku ze szczytem Zgromadzenia Ogólnego ONZ. W wolnym czasie polityk chciał wejść do pizzerii. Nie został jednak wpuszczony do środka ze względu na brak certyfikatu potwierdzającego przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19.

Media społecznościowe obiegło zdjęcie Jaira Bolsonaro, który w nieformalnym stroju wraz ze współpracownikami, je pizzę przed wejściem do jednej z nowojorskich restauracji. Jak się okazało, zdjęcie zostało zrobione chwilę po tym, gdy prezydentowi Brazylii odmówiono wejścia do środka. Przepisy obowiązujące w Nowym Jorku pozwalają na korzystanie z restauracji jedynie przez osoby zaszczepione.

Chociaż w przypadku prezydenta Brazylii oficjalny status zaszczepienia jest określany jako „poufny”, sam Jair Bolsonaro podkreśla, że nie przyjął szczepionki przeciwko koronawirusowi. Prezydent twierdzi, że był już chory na COVID-19, a sam przebieg choroby porównał do „małej grypy”. 

Obecność niezaszczepionych polityków na szczycie Zgromadzenia Ogólnego ONZ została skomentowana przez ambasadora USA przy ONZ Lindę Thomas-Greenfield. Przywołała ona opinię administracji Joe Bidena, która jest zaniepokojona, że w wydarzeniu biorą udział „super rozsiewacze” tj. osoby niezaszczepione.

Źródło: PCh24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy