Premier Izraela traci poparcie. Sondaże lecą w dół

Artykuł
TWITTER/@NETANYAHU

Zaufanie Izraelczyków wobec premiera Benjamina Netanjahu spadło zdecydowanie od początku ofensywy przeciwko radykalnemu Hamasowi w Strefie Gazy - wynika z sondażu opublikowanego.

Rezultaty badania wykazały, że pozytywnie Netanjahu ocenia 53 proc. ankietowanych, a 33 proc. ma o nim negatywną opinię. Pozostała grupa nie miała zdania na ten temat - poinformował kanał drugi izraelskiej telewizji prywatnej.

Jeszcze dwa tygodnie temu w podobnym badaniu premier uzyskał 63 proc. pozytywnych ocen, a krótko po rozpoczęciu operacji przeciwko Hamasowi 8 lipca korzystną opinię o szefie rządu miało 82 proc. respondentów.

Komentator podkreślił jednak w czwartek, że poziom zaufania dla Netanjahu pozostaje i tak wyższy niż przed wybuchem najnowszego konfliktu w Strefie Gazy.

Od rozpoczęcia ofensywy powietrznej, a następnie lądowej w Strefie Gazy - w odpowiedzi na palestyński ostrzał rakietowy - izraelska armia poniosła najcięższe straty od wojny przeciwko libańskiemu Hezbollahowi w 2006 roku. Zginęło 64 izraelskich żołnierzy, a także trzech cywilów w Izraelu. Po stronie palestyńskiej życie straciło ponad 2 tys. ludzi; w zdecydowanej większości są to cywile, a wśród nich ponad 550 dzieci.


CZYTAJ RÓWNIEŻ:

W izraelskim ataku w Strefie Gazy zginęło trzech dowódców Hamasu

Hamas wystrzeliwuje rakiety. Izraelskie schrony w gotowości

Źródło: pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy