Pracownicy szpitala odmówili zaszczepienia się przeciw Covid-19. Zostali zwolnieni

Artykuł
Sąd uznał, że polityka szpitali nie stanowi pogwałcenia praw pracowników
Fot. Flickr/triebensee

153 pracowników sieci szpitali Houston Methodist w Teksasie odeszło z pracy lub zostało zwolnionych w związku z odmową przyjęcia szczepionki przeciwko Covid-19 - poinformowała rzecznik sieci. To również skutek odrzucenia skargi pracowników przez sąd.

Houston Methodist było jednym z pierwszych systemów szpitalnych w USA, który nakazał pracownikom zaszczepienie się przeciwko Covid-19, jako warunek kontynuacji pracy w szpitalu.

Od wprowadzenia decyzji 1 kwietnia szczepionkę przyjęło niemal 25 tys. pracowników sieci. 178 odmówiło, wobec czego zostali oni zawieszeni na dwa tygodnie. W tym czasie 25 z nich zaszczepiło się, zaś reszta straciła pracę.

Jedna z pracownic, która odmówiła zaszczepienia, pielęgniarka Jennifer Bridges, oraz ponad 100 innych osób zaskarżyło decyzję do sądu, nazywając w pozwie szczepionkę „eksperymentalną iniekcją modyfikacji genów mRNA” i oskarżając Houston Methodist o zmuszanie pracowników do bycia „królikami doświadczalnymi”.

Sąd federalny w Houston w czerwcu odrzucił skargę 12 czerwca, uznając że polityka szpitali nie stanowi pogwałcenia praw pracowników.

„Methodist po prostu stara się wykonywać swoją pracę ratowania życia pacjentów i unikania zakażenia ich wirusem. To wybór mający na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracowników, pacjentów i ich rodzin” – napisał w uzasadnieniu sędzia Lynn Hughes.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy