Pracownicy szpitala zawieszeni za odmowę szczepienia. Mogą zostać zwolnieni

Artykuł
Co najmniej 117 pracowników złożyło pozew przeciw szpitalowi
Fot. Flickr/triebensee

Ponad 170 pracowników szpitala w Houston w Teksasie zostało zawieszonych na dwa tygodnie bez prawa wynagrodzenia za odmowę szczepienia przeciw koronawirusowi. Jeśli nie przyjmą szczepionki, za dwa tygodnie zostaną zwolnieni.

Dyrektor generalny Houston Methodist Hospital Marc Boom powiedział, że 99 proc. z 25 tys. pracowników szpitala zostało zaszczepionych w terminie.

„Życzymy nieszczepionym dobrze, dziękujemy za ich dotychczasową służbę. Musimy uszanować podjętą przez nich decyzję” – napisał Bloom.

Zawieszeni pracownicy protestowali przed szpitalem po otrzymaniu powiadomienia o zawieszeniu. – Nie mogą nas kontrolować – powiedziała pielęgniarka Jennifer Bridges, liderka pracowników, którzy zdecydowali się nie szczepić. – Jestem zmęczona byciem kontrolowaną i ludźmi, którzy próbują mi mówić, co mam robić – dodała,

Co najmniej 117 pracowników złożyło w zeszłym miesiącu pozew przeciwko szpitalowi, twierdząc, że pracodawca nie może zmusić pracowników do otrzymania „eksperymentalnej” szczepionki.

Boom odpowiedział, że prawo w Teksasie pozwala szpitalom na nakaz szczepienia pracowników, tak jak w przypadku szczepionki przeciw grypie przez ostatnie 11 lat.

Dodał, że badania dowiodły, iż szczepionki przeciw COVID „są bardzo bezpieczne i bardzo skuteczne i nie są eksperymentalne”.

Źródło: foxnews

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy