„Potrójne espresso”. Szczepański: Nie żal mi Gowina

Tematem rozmowy było m.in. opuszczenie obozu Zjednoczonej Prawicy przez Jarosława Gowina
Fot.: Twitter/@WoogieB58961246

Gośćmi Aleksandra Wierzejskiego byli Jarosław Rzepa (PSL), Wiesław Szczepański (Nowa Lewica) i Anna Milczanowska (PiS). Tematem rozmowy było m.in. opuszczenie obozu Zjednoczonej Prawicy przez Jarosława Gowina.

- My od samego początku mówiliśmy, że idziemy środkiem. Widać, że Jarosław Gowin podzielał nasze poglądy - stwierdził Jarosław Rzepa, zapytany o zaproszenie skierowane przez lidera PSL, Władysława Kosiniaka-Kamysza do Jarosława Gowina, aby ten przyłączył się do nowego, centro-prawicowego bloku. 

- Nie żal mi Jarosława Gowina. To jest przykład, że każdy, kto zaczyna koalicję z PiS, kończy tak jak Lepper czy Giertych - powiedział Wiesław Szczepański. 

- Pan premier krytykował mocno projekt reformy podatkowej. Powinno być tak, że spieramy się, dyskutujemy i wypracujemy konsensus, a nie, tak jak premier Gowin, chodzimy po mediach i wygłaszamy sprzeczne opinie - stwierdziła poseł Milczanowska, zarzucając szefowi Porozumienia torpedowanie założeń Polskiego Ładu

- Ustawy Polskiego Ładu są elementem kampanii wyborczej PiS - uznał Szczepański. Zdaniem polityka lewicy, program PiS może negatywnie wpłynąć na sytuację mieszkaniową w Polsce, doprowadzając do wzrostu cen nieruchomości

- Rynek mieszkań oszalał. Polacy widzą, że pieniądze tracą na wartości, dlatego lokują oszczędności w nieruchomości - stwierdził Jarosław Rzepa. 

- Galopująca drożyzna obija się na najbiedniejszych. Rząd nie robi nic, aby temu przeciwdziałać - dodał polityk PSL. 

-Musimy uszczelnić przepisy i to wcale nie jest wymierzone w likwidację TVN. Grozi nam to, że może znaleźć się ktoś chętny ze Wschodu, powiązany z Putinem, aby kupić TVN - powiedziała Milczanowska, zapytana o nowelizację ustawy medialnej zwaną również jako lex TVN. 

- Najpierw skłócamy się z Unią Europejską, teraz skłócamy się ze Stanami Zjednoczonymi - odparł Szczepański. 

Jarosław Rzepa, z kolei, zaapelował do posłów Zjednoczonej Prawicy, aby „dobrze się zastanowili, co robią”. Zdaniem polityka, celem PiS jest likwidacja telewizji TVN, a sam ruch jest bardzo zły dla polskiej demokracji, gdyż nie ma wolnych wyborów bez wolnych mediów. 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy