Poszukiwania zawodowego żołnierza. Grozi zabiciem wirusologa

Artykuł
Podczas zniknięcia miał na sobie ciemną koszulkę Timberland
Fot.: pexels/Somchai Kongkamsri

W Belgii trwa obława na uzbrojonego w broń maszynową zawodowego żołnierza. Funkcjonariusze specjalnych jednostek policji przeszukują lasy w pobliżu granicy z Holandią. Jürgen Conings groził m.in. wirusologowi Markowi Van Ranstowi, który pracuje nad powstrzymaniem pandemii COVID-19.

Poszukiwany mężczyzna groził śmiercią wirusologowi. Mark Van Ranstow, wraz z rodziną, zostali zabrani w bezpieczne miejsce i są pod ochroną funkcjonariuszy policji.

Conings jest wojskowym instruktorem strzelectwa, Mężczyzna znajduje się na liście obserwowanych terrorystów.

Żona mężczyzny zaalarmowała funkcjonariuszy o jego zniknięciu. Jürgen Conings opuścił swój dom przedwczoraj. Zabrał z koszar między innymi 4 wyrzutnie rakiet LAW i broń maszynową. Wyrzutnię znaleziono dzisiaj w porzuconym przez niego samochodzie.

Według służb wojskowy ukrywa się w lesie z wyrzutnią rakiet, karabinem maszynowym oraz pistoletem. Został zamknięty Park Narodowy Hoge Kempen, w którym Conings prawdopodobnie się ukrył.

Jürgen Conings jest podejrzany o pisanie listów, w których wskazywał, że jest przygotowany na śmiertelną bitwę z policją. Zaznaczał w nich, że nie może już żyć w społeczeństwie, w którym politycy i wirusolodzy zabrali mu wszystko.

Conings ma ok. 180 cm wzrostu, jest umięśniony, łysy i ma kilka tatuaży, w tym na ramionach.

Źródło: twitter/GrasJcj, twitter/lalibrebe, standaard

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy