Porozumienie w sprawie Nord Stream 2: Lasota: Amerykanie rozczarowani działaniami Bidena

Artykuł
Joe Biden i Angela Merkel
Fot. Twitter/The Warsaw Institute Review

- Demokraci, którzy oskarżali Rosję o to, że manipulowała wyborami, uważają, że Rosja nie jest partnerem — powiedziała mieszkająca w Waszyngtonie publicystka i filozof Irena Lasota.

Władze USA i RFN ogłosiły w środę we wspólnym oświadczeniu porozumienie w sprawie zakończenia sporu na temat gazociągu Nord Stream 2. W ramach umowy Niemcy mają zainwestować w ukraiński sektor energetyczny, zobowiązać się do sankcji w razie wrogich działań Rosji i wesprzeć Inicjatywę Trójmorza. O reakcjach społeczeństwa amerykańskiego na tę umowę w Polskim Radiu 24 opowiadała Irena Lasota.

Duże rozczarowanie demokratów

- Przede wszystkim jest duże rozczarowanie, zwłaszcza u demokratów, bo republikanie bardzo ostro podchodzili od początku do polityki zagranicznej prezydenta Bidena — podkreśliła. Dodała, że „demokraci, którzy jednak oskarżali Rosję, o to, że manipulowała wyborami w roku 2016 i 2020, uważają, że Rosja nie jest partnerem”.

- Rosja nie jest normalnym krajem, w którym można funkcjonować, ponieważ ma zupełnie inne podejście do świata — zaznaczyła.
Odnosząc się do spotkania w Genewie, jakie prezydent USA odbył z głową Rosji, wskazała, że wyglądało to tak, jakby „teraz Biden był zakładnikiem Putina. W tej chwili Putin już wie, co najbardziej boli Bidena” - podkreśliła.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy