Przejdź do treści
14:50 Grecja: Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,2 u wybrzeży Krety
14:27 Białystok: Proces policjantów oskarżonych w związku z interwencją. Zatrzymany zmarł
14:03 Prezydent Andrzej Duda: zaszczytem było realizować z prezydentem Litwy politykę dla dobra obu państw
13:40 IMGW: w najbliższych dniach pochmurno, z opadami deszczu i burzami
12:26 Tusk: 11 czerwca na posiedzeniu Sejmu wniosek o wotum zaufania dla rządu
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Atak na ambasadę USA w Iraku. Uzbrojony dron zestrzelony

Źródło: Fot.: Twitter/@Antiwarcom

Amerykanie zestrzelili w nocy z poniedziałku na wtorek bezzałogowiec nadlatujący z bombą wycelowaną w kierunku ich ambasady w Bagdadzie - informują irackie źródła bezpieczeństwa.

W nocy z poniedziałku na wtorek, uruchomiły się amerykańskie systemy obronne ulokowane wokół ambasady USA, strzelając salwami. Irackie źródła bezpieczeństwa twierdzą, że przechwyciły one drona przenoszącego bombę, co jest nową techniką ataku preferowaną przez zwolenników Iranu na Bliskim Wschodzie.

Od początku roku wymierzono 47 ataków w bazy Stanów Zjednoczonych w Iraku, gdzie rozmieszczono 2500 amerykańskich żołnierzy w ramach międzynarodowej koalicji do walki z dżihadystyczną grupą Państwa Islamskiego.

Hachd al-Chaabi, koalicja proirańskich oddziałów paramilitarnych zintegrowanych z siłami zbrojnymi Iranu, regularnie zajmuje się wystrzeliwaniem rakiet i dronów z bombami wymierzonych w amerykańskie instalacje w Iraku, ale nigdy nie bierze za nie odpowiedzialności.

US Forces Shoot Down Armed Drone Over Iraq Embassy Hours After Rocket Attack pic.twitter.com/TA9O93JMum

— Ours Worlds News (@ours_world_news) July 6, 2021

W poniedziałek, trzy rakiety były wycelowały w iracką bazę lotniczą na pustyni, w której znajdują się amerykańscy żołnierze, poinformowała międzynarodowa koalicja antydżihadystyczna. Atak skierowany był na bazę Ajn al-Assad, nie powodując żadnych strat.

Nowe ataki mają miejsce tydzień po atakach USA na pozycje Hashd w Syrii i Iraku, w których zginęło kilkunastu bojowników. Stany Zjednoczone zaniepokojone nowymi atakami dronów, ogłosiły niedawno, że oferują do 3 milionów dolarów za informacje o planowanych atakach wymierzonych w ich interesy w Iraku.

 

Defence 24

Wiadomości

HIT DNIA

Najnowszy SONDAŻ uderza w Tuska. Straciłby stołek!

Bochenek: Rząd techniczny to konieczność – potrzebny konsensus w Sejmie

Roszady w rządzie? Ozdoba w Radio Republika: fotel Tuska chciałby przejąć Sikorski

Poboży: Zandberg mówi głośno to, czego Tuskowi koalicjanci się boją!

Zabójstwo z 2003 roku. Uczestnik w końcu odpowie

Karol Nawrocki odpowiedział na wpis Donalda Trumpa. Padły ważne słowa!

Krystyna Janda znowu rozżalona po wyborach: „Taki kraj, taka ojczyzna”.

Trzęsienie ziemi w popularnym kurorcie. Wiele osób ucierpiało

Zobacz ile zapłaciła Chelsea za młody talent!

Republika najlepszą telewizją w Polsce! Imponujące wyniki również w internecie

SPRAWDŹ TO!

Polacy protestują pod niemiecką ambasadą. "Zabierzcie Tuska do Berlina!" NA ŻYWO

Polska kontra Rumunia już dziś w Gdańsku. Patalon stawia na najmocniejszy skład mimo awansu

Hołownia z dziwnym stwierdzeniem. "Nie daj Boże, będę musiał go zastąpić"

HIT DNIA

Zandberg ostro do ekipy Tuska: to będzie Wasza odpowiedzialność! WIDEO

Burze i silny wiatr. IMGW ostrzega część Polski!

Najnowsze

HIT DNIA

Najnowszy SONDAŻ uderza w Tuska. Straciłby stołek!

Zabójstwo z 2003 roku. Uczestnik w końcu odpowie

Karol Nawrocki odpowiedział na wpis Donalda Trumpa. Padły ważne słowa!

Krystyna Janda znowu rozżalona po wyborach: „Taki kraj, taka ojczyzna”.

Trzęsienie ziemi w popularnym kurorcie. Wiele osób ucierpiało

Bochenek: Rząd techniczny to konieczność – potrzebny konsensus w Sejmie

Roszady w rządzie? Ozdoba w Radio Republika: fotel Tuska chciałby przejąć Sikorski

Poboży: Zandberg mówi głośno to, czego Tuskowi koalicjanci się boją!