Ponad 700 prób nielegalnego przekroczenia granicy. SG zatrzymała sześciu imigrantów

Artykuł
Od sierpnia Straż Graniczna udaremniła ok. 16 tys. prób nielegalnego sforsowania granicy polsko-białoruskiej
Fot. PAP/Artur Reszko

W sobotę strażnicy graniczni odnotowali 739 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymali 6 obywateli Iraku - poinformowała w niedzielę Straż Graniczna.

„739 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski odnotowali wczoraj tj. 09.10 funkcjonariusze SG. Zatrzymano 6 nielegalnych imigrantów, to obywatele Iraku. Pozostałym próbom zapobieżono. Dodatkowo za pomocnictwo zatrzymano 15 osób: 14 cudzoziemców - w tym aż 5 obywateli Gruzji i 1 obywatela Polski” - podała Straż Graniczna na Twitterze.

Od sierpnia Straż Graniczna udaremniła ok. 16 tys. prób nielegalnego sforsowania granicy polsko-białoruskiej, z czego 5 tys. miało miejsce w październiku. We wszystkich ośrodkach straży granicznej przebywa obecnie ponad 1,5 tys. nielegalnych migrantów.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. W czwartek wieczorem Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni. W piątek (1 października) w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie prezydenta w tej sprawie. 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy