Polski Ład. Morawiecki: W Polskim Ładzie 20 ważnych programów dla rolników

Artykuł
– Chcemy, żeby polscy rolnicy byli coraz silniejsi – mówił premier
Fot. K. Maj/KPRM

– W Polskim Ładzie przygotowano 20 ważnych programów dla rolników – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w gospodarstwie rolniczym w Będkowicach.

–Miałem przyjemność zwiedzić gospodarstwo w Będkowicach w Małopolsce i posłuchać, czego rolnicy najbardziej potrzebują, jakie są ich bolączki i sukcesy. Bardzo za to dziękuję – powiedział premier Mateusz Morawiecki. – Jednym z podstawowych problemów jest stabilność cenowa i wzmocnienie siły rolnika – dodał.

– Skrócenie tego łańcucha dostaw „Od pola do stołu” jest rzeczą krytyczną i bardzo ważną. Chcemy, żeby polscy rolnicy byli coraz silniejsi, stąd nasze programy w Polskim Ładzie – mówił premier.

Przypomniał, że jednym programów Polskiego Ładu jest podniesienie dopłaty do paliwa rolniczego do 110 zł/ha.

– Kolejny program Polskiego Ładu to dbanie o małe gospodarstwa rolne, kodeks rolny i pomyślimy z ministrem Grzegorzem Pudą o zachętach na łączenie się w grupy producenckie czy spółdzielnie, by siła sprzedażowa rolników była jak największa – mówił Mateusz Morawiecki.

Premier zauważył, że rolnicy borykają się często z różnymi niespodziankami ze strony natury i „jako państwo pomagamy, ale przede wszystkim zależy mi na wzmocnieniu siły rolników wobec rolników zachodnich”. – Dlatego powołaliśmy na komisarza ds. rolnictwa Polaka Janusza Wojciechowskiego - powiedział.

– Wynegocjowaliśmy ogromne wsparcie dla Polski z UE, także dla rolników. Chcemy też prowadzić nasze działania budżetowe i legislacyjne, żeby polscy rolnicy mieli jak najlepszą pozycję konkurencyjną – mówił Mateusz Morawiecki.

– Kiedy mówimy o konkurencyjności polskiego rolnictwa miejmy na uwadze to, że polskie rolnictwo startowało z innego poziomu. Dziś jest bardziej konkurencyjne, ale będziemy dzięki Polskiemu Ładowi pomagać polskim rolnikom i polskiej wsi – kontynuował.

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy