Zmarł ostatni kadet przedwojennej Lwowskiej Szkoły Korpusu Kadetów
18 lipca zmarł Kazimierz Konstanty Wojtkiewicz z rodu pieczętującego się herbem "Janina". Wielki Polak i patriota.
Potomek niezłomnych obrońców ojczyzny, której to rodowód wsparty został przez małżeństwo z rodziną Giewartowskich herbu "Lubicz". Zgodnie z tradycją rodzinną został wychowankiem Lwowskiego Korpusu Kadetów, którego drogowskazem życia było hasło „NIC DLA MNIE, WSZYSTKO DLA OJCZYZNY. PAMIĘTAJ, ŻEŚ MIAŁ HONOR BYĆ KADETEM”. Realizował je przez całe życie służąc ojczyźnie.
Podczas okupacji niemieckiej w 1942 wstąpił do Armii Krajowej. Do sierpnia 1944 r. przeszedł szlak bojowy w oddziale partyzanckim "Zenona" 34. Pułku Piechoty AK, który to działał od Łosic (koło Siedlec) do Terespola. Brał udział wielu akcjach bojowych przeciw Niemcom m.in. w
ochronie wydobycia z Bugu kompletnej, prototypowej niemieckiej rakiety V2 – pierwszej na
świecie rakiety balistycznej, która dzięki żołnierzom m.in. z jego oddziału została wydobyta, a następnie rozebrana i zbadana, a wyniki przesłane aliantom do Londynu, ochronie radiostacji nadawczo-odbiorczej Komendy Głównej AK, oznaczonej kryptonimem R-31, zapewniającej łączność KG AK z Rządem Polskim w Londynie i obsługiwanej przez cichociemnego
Stanisława Kujawińskiego “Żonkila”. 21 czerwca 1944 r. uratowali 7 lotników amerykańskich. Byli to piloci z fortecy B-17, zestrzelonej przez Niemców stacjonujących na lotnisku w Krzewicy. Lotnicy Ci następnie dołączyli do oddziału "Zenona".
Działania te utrwalono na Podlasiu 21 pomnikami.
Niemałe zasługi ma dla upamiętnienia działalności Kadetów. Będąc wieloletnim przewodniczącym Związku Kadetów II RP, przy jego czynnym współudziale, powstały pamiątkowe tablice
w Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze, w Katedrze Polowej WP w Warszawie i wielu innych miejscach w całym kraju.
Ostatnim wysiłkiem "Kadeckiej Braci" było ufundowanie sztandaru w szkole podstawowej w Kędzierzynie Koźlu. Wiele jego dokonań było tworzonych Ku Chwale Ojczyzny, Polski, którą kochał ponad życie, a które to działania dokumentuje szereg odznaczeń państwowych i organizacyjnych.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 22 lipca w Kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Miliczu o godz 12:00.Trumna z ciałem po Mszy Św. Zostanie złożona na cmentarzu przy ulicy Kasztanowej.
Cześć jego pamięci!