Zapis na Żołnierzy Wyklętych już nawet w audycji muzycznej Polskiego Radia? Klenczon jest już niecenzuralny?!

Od jednej z naszych Czytelniczek otrzymaliśmy bulwersujący sygnał, który dotyczy sytuacji sprzed kilku dni. "Po 15.00 słuchałam w samochodzie radiowej Jedynki, W programie [Koncert Życzeń - przyp. red.] słuchacze dzwonią i proszą o utwory z dedykacją. Jeden ze słuchaczy zamówił "Biały krzyż" Krzysztofa Klenczona, dedykując wszystkim bohaterom wyklętym. Pani redaktor nie puściła tego utworu. Nowe wytyczne?", pyta pani Patrycja.
Jak widać, koalicja 13 grudnia i jej nominaci w przejętych bezprawnie mediach publicznych są ideologicznie jeszcze bardziej pryncypialni od komunistycznej ekipy I sekretarza KC PZPR Władysława Gomułki. To właśnie w czasach rządów tow. Wiesława (pseudonim partyjny Gomułki) powstał słynny utwór Krzysztofa Klenczona i Janusza Kondartowicza - "Biały Krzyż". Napisana w 1968 roku piosenka "Czerwonych Gitar" zdobyła rok później nagrodę Ministra Kultury i Sztuki na VII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1969 roku.
Krzysztof Klenczon skomponował „Biały krzyż”, aby upamiętnić swego ojca, Czesława Klenczona, żołnierza Armii Krajowej i uczestnika polskiego podziemia antykomunistycznego. W 1945 roku, gdy Krzysztof Klenczon miał trzy lata, Czesława Klenczona zatrzymał Urząd Bezpieczeństwa, jednak udało mu się uciec i przez kolejnych 11 lat ukrywał się na Pomorzu. Do rodziny powrócił dopiero jesienią 1956 roku. Siostra gitarzysty opowiadała, że "ojciec po powrocie do domu zamykał się z synem w pokoju i całą noc opowiadał – jakby chciał nadrobić w ten sposób lata rozłąki". Gdy po 1968 r. komunistyczna cenzura zaczęła promować w głównym nurcie wątki partyzanckie, powstał „Biały krzyż”.
Teraz po 56 latach piosenka stała się niecenzuralna. Czy komunistyczny aparatczyk Gomułka był większym liberałem niż Tusk-Sienkiewicz z koalicji 13 grudnia?
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze

Przeliczenie wszystkich głosów? Nawet wśród wyborców koalicji jest wielu wątpiących

Reprezentant Polski bez klubu! Możliwe, że wróci do Ekstraklasy

Wyprawka szkolna Dobry Start. Ruszył nabór wniosków, wiele możliwości złożenia deklaracji
