Z sądów znika "Gazeta Wyborcza", "Newsweek" i "Polityka"

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki rozesłał do sądów apelacyjnych zatwierdzony katalog tytułów prasowych, które mogą zostać zakupione. Wynika z niego, że "Gazeta Wyborcza", "Newsweek", czy "Polityka" zostały usunięte z dotychczasowej listy, a zastąpiły je m.in. "Nasz Dziennik", "Rzeczpospolita", "W Sieci" oraz "Do rzeczy".
Cały katalog zawiera 146 tytułów, ale 140 pozycji to specjalistyczna prasa prawnicza. Według nowej listy sądy mogą jeszcze kupić "Nasz Dziennik", "Dziennik Gazetę Prawną", "Rzeczpospolitą", dziennik regionalny, "W Sieci" oraz "Do rzeczy".
Do nowego katalogu odniósł się również na swoim Twitterze Patryk Jaki. Według niego pluralizm został zachowany, zaś zamknięty katalog gazet, to pomysł poprzedniej koalicji rządowej.
Ws. Gazet. Przez ostatnie lata preferencje miały "GW", "Newsweek" i "Polityka". Teraz w ramach pluralizmu wybraliśmy inne tytuły 1/2
— Patryk Jaki (@PatrykJaki) styczeń 11, 2016
2/2 To zawsze był katalog zamknięty. Nic się nie zmienia. Zawsze ktoś miał przywilej. Tylko my dbamy aby uprzywilejowani się zmieniali.
— Patryk Jaki (@PatrykJaki) styczeń 11, 2016
Gazety Cd...Zapewniamy pluralizm. Sady maja do wyboru "ND" "W Sieci" lub "Rzeczp" i "DGP", które trudno zaliczyć do prawicowych.
— Patryk Jaki (@PatrykJaki) styczeń 11, 2016
Zamknięty katalog gazet to pomysł poprzedniej władzy. Rozważymy w kolejnym roku całkowite otwarcie zamówień do decyzji Sądów.
— Patryk Jaki (@PatrykJaki) styczeń 11, 2016
Polecamy Klarenbach. Tu się Mówi
Wiadomości

Koalicja 13 grudnia balansuje nad przepaścią. Hołownia ma żądanie, które Tusk traktuje jako "szantaż"
Prof. Piotrowski: Sędziowie mogą dokonać oceny, czy rozporządzenie ministra jest zgodne z Konstytucją
"Sąd dokonał nieuprawnionej merytorycznej oceny zgromadzonych w sprawie dowodów". Jest ruch prokuratury ws. Nowaka
„Friz & Wersow. Miłość w czasach online” miało być hitem, a wyszła katastrofa. Drugi najgorzej oceniany polski film w historii!
Ostrzegała przed ginekologiem-aborterem, została skazana. Teraz będzie prosić prezydenta o ułaskawienie
Najnowsze

Koalicja 13 grudnia balansuje nad przepaścią. Hołownia ma żądanie, które Tusk traktuje jako "szantaż"

W czwartek i piątek odbędzie się oficjalna wizyta Karola Nawrockiego w Estonii

Prof. Piotrowski: To jest ostentacyjne łamanie prawa przez ministra sprawiedliwości

"Sąd dokonał nieuprawnionej merytorycznej oceny zgromadzonych w sprawie dowodów". Jest ruch prokuratury ws. Nowaka
