Przejdź do treści
20:34 Prezydent Karol Nawrocki na wniosek nowego szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Sławomira Cenckiewicza powołał dwóch zastępców szefa BBN - generałów rezerwy Andrzeja Kowalskiego i Mirosława Brysia. Szefem Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi
18:14 Prezydent Karol Nawrocki podpisał inicjatywę ustawodawczą dotyczącą projektu ustawy o CPK
17:33 Izrael: premier Benjamin Netanjahu oświadczył, że jego kraj zamierza przejąć kontrolę wojskową nad całym terytorium Strefy Gazy, lecz ostatecznie przekazać ją pod zarząd "sił arabskich"
17:15 TOPR: turysta, poruszający się samotnie na nieoznakowanym fragmencie grani pomiędzy Wrotami Chałubińskiego a Szpiglasową Przełęczą, zginął po upadku z około 100-metrowej skalnej ściany
16:50 PZU: Andrzej Klesyk odwołany z funkcji prezesa spółki
16:01 Piłka nożna: Robert Lewandowski jest wśród trzydziestu graczy nominowanych w czwartek do nagrody magazynu „France Football” dla najlepszego piłkarza świata. Natomiast w gronie kobiet znalazła się m.in. Ewa Pajor. Oboje reprezentują barwy Barcelony
15:21 USA: Donald Trump polecił przeprowadzenie spisu powszechnego bez uwzględniania nielegalnych imigrantów
Wydarzenie Sejm od kuchni: Spotkanie nad zalewem w Brańsku (woj. podlaskie) z posłami na sejm: R. Foglem, A. Śliwką, J. Sasinem, S. Łukaszewiczem, D. Stefaniukiem i P. Drabkiem. 9 sierpnia (sobota) godz. 18:00
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” w Perth Australia zaprasza na obchody 81. rocznicy Powstania Warszawskiego, 10 sierpnia 2025 r. (niedziela), g. 9.30 Msza św. - g. 10.45projekcja filmu „Sierpniowe Niebo. 63 Dni Chwały”, 35 Eighth Ave, Maylands
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Waszczykowski: W Polsce czeka gaz łupkowy, a premier zajmuje się utopijną wizją unii energetycznej

Źródło: Telewizja Republika

– Nie wiem dlaczego premier jeździ teraz z jakąś utopijną wizją unii energetycznej, skoro w Polsce ma gaz łupkowy – mówił na antenie Telewizji Republika Witold Waszczykowski z Prawa i Sprawiedliwości.

Zarzucono problem gazu łupkowego, rozmawiamy od lat o energii atomowej, ale tylko rozmawiamy... Tu są olbrzymie zaniedbania, trzeba zacząć od siebie a nie szukać jakiś innych rozwiązań – komentował Waszczykowski polską sytuację energetyczną.

Pomysł unii energetycznej wyjątkowo nie przypadł do gustu posłowi Prawa i Sprawiedliwości.

To jakby leczyć jedną chorobę inną – mówił w Telewizji Republika.

Witold Waszczykowski zastanawiał się, dlaczego premier poświęca czas na jeżdżeniu po Europie i namawianiu wszystkich na unię energetyczną, kiedy w swoim kraju ma środki, aby poprawić sytuację.

Krytycznie polską pozycję, jeżeli chodzi o energetykę ocenia również Tadeusz Iwiński z Sojuszu Lewicy Demokratycznej – To jest pasmo niepowodzeń i błędów – stwierdził. Iwiński podkreślił przy tym wielki chaos, który panuje w tej sprawie.

Zdaniem posła SLD, każde z państw Unii Europejskiej dba najbardziej o własne interesy, dlatego pomysł unii energetycznej może się nie udać. – Egoizm w Europie jest silnie rozwinięty – stwierdził.

Ponadto poseł Iwiński uważa, że w Polsce niekoniecznie istnieje gaz łupkowy. Jego zdaniem, żeby to stwierdzić, potrzeba jeszcze mnóstwa pracy. – Nie chce być fałszywym prorokiem, ale w ogóle nie wiadomo czy my mamy gaz łupkowy – stwierdził.

Znacznie bardziej optymistycznie do sprawy podchodzi poseł PO Mariusz Grad

Unia energetyczna jest ważna, trzeba podjąć taka inicjatywę, choć to nie łatwe – mówił. – Premier odbył kilka ważnych wizyt w stolicach europejskich, ale to na pewno potrwa – dodał.

Podkreślił także, że PO nie zapomina o gazie łupkowym.

Zależy nam aby dojść do momentu, kiedy zaczniemy wydobywać gaz łupkowy. Mam nadzieję, że już w przyszłym roku – powiedział.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Ekspert ds. energetyki: UE powinna Austrii dać po łapach

Telewizja Republika

Wiadomości

Maciej Mindak nie żyje. Gwiazda HGTV zginęła w tragicznym wypadku. Prokuratura wszczęła śledztwo

Ukraina zamyka etap desowietyzacji. Usunęli ostatni pomnik Lenina

Raków zawodzi w ataku. Przegrana przed własną publicznością

Pedofil „ekspertem” w zespole do spraw ochrony dzieci. Co jeszcze zgotuje nam koalicja Tuska!?

Kałużny o groźbach Tuska pod adresem Nawrockiego: będzie postępował bezwzględnie, gdyż to jest najczarniejsza postać w polskiej polityce

Nowacka nie ma wstydu. Atakuje prezydenta Nawrockiego: „Niech skończy gwiazdorzyć”

Przed tym ostrzegaliśmy! Nielegalni imigranci z Afganistanu uciekli z ośrodka w Izdebnie, trwają poszukiwania

Prezydent Nawrocki to twardziel, więc "szuria" będzie uderzać w jego rodzinę [WIDEO]

Specjalni goście z Ameryki Matt i Mercedes Schlapp w Republice!

Złota Piłka 2025: Lewandowski i Pajor wśród nominowanych

Prezydencki minister Marcin Przydacz w Republice: Karol Nawrocki będzie prowadzić asertywną politykę zagraniczną

Jagiellonia wygrywa w Danii i robi krok w stronę IV rundy el. LK

Internauci komentują tłumaczenia Ruchniewicza ws. zwrotu dóbr kultury: „Tej sprawy nie uda wam się wyciszyć”

Legia rozgromiona! AEK Larnaka nokautuje Wojskowych 4:1

Gawkowski chce zapunktować u Tuska i Silnych Razem. Odlicza dni do końca prezydentury Nawrockiego

Najnowsze

Maciej Mindak nie żyje. Gwiazda HGTV zginęła w tragicznym wypadku. Prokuratura wszczęła śledztwo

Kałużny o groźbach Tuska pod adresem Nawrockiego: będzie postępował bezwzględnie, gdyż to jest najczarniejsza postać w polskiej polityce

Nowacka nie ma wstydu. Atakuje prezydenta Nawrockiego: „Niech skończy gwiazdorzyć”

Przed tym ostrzegaliśmy! Nielegalni imigranci z Afganistanu uciekli z ośrodka w Izdebnie, trwają poszukiwania

Prezydent Nawrocki to twardziel, więc "szuria" będzie uderzać w jego rodzinę [WIDEO]

ostatni pomnik Lenina na Ukrainie

Ukraina zamyka etap desowietyzacji. Usunęli ostatni pomnik Lenina

Raków zawodzi w ataku. Przegrana przed własną publicznością

Pedofil „ekspertem” w zespole do spraw ochrony dzieci. Co jeszcze zgotuje nam koalicja Tuska!?