"Tomasz Lis na żywo" tylko w internecie? W styczniu wygasa umowa z TVP
Tomasz Lis, który pod koniec stycznia kończy współpracę z Telewizją Polską, prawdopodobnie przeniesie swój program do jednego z serwisów internetowych – informuje "Press". Jego miejsce może zająć Jan Pospieszalski, autor programu "Bliżej".
25 stycznia TVP wyemituje ostatni odcinek programu "Tomasz Lis na żywo". Dyrektor TVP2, Maciej Chmal, powiedział w rozmowie z "Pressem", że od 1 lutego na antenie Dwójki pojawi się nowy program publicystyczny. Zapytany o to, czy poprowadzi go autor emitowanego w TVP Info programu "Bliżej", Jan Pospieszalski, Chmal odpowiedział: – Tego jeszcze nie wiem.
Z doniesień "Pressa" wynika, że Lis najprawdopodobniej przeniesie swój program do serwisu internetowego należącego do Grupy Onet-RASP. "Już wkrótce będzie można mnie oglądać więcej i częściej niż w TVP" – informował w grudniu na Twitterze redaktor naczelny "Newsweeka".
Rady nadzorcze mediów publicznych
Jak informowaliśmy wcześniej, minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz powołał już nowych członków rad nadzorczych Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. W skład rady nadzorczej PR weszli Artur Kubaj, Zbigniew Hajłasz i Maciej Jankiewicz. Z kolei w radzie nadzorczej TVP znaleźli się Przemysław Tejkowski, Radosław Włoszek i Dariusz Lasocki. CZYTAJ WIĘCEJ
Zmiany personalne w mediach publicznych rozpoczęły się w piątek 8 stycznia, kiedy stanowisko prezesa TVP objął Jacek Kurski. Z Telewizji Publicznej zwolniono już m.in. prowadzących "Wiadomości" Piotra Kraśkę i Beatę Tadlę. Wcześniej nową szefową głównego programu informacyjnego TVP1 została Marzena Paczuska. CZYTAJ WIĘCEJ
Mała ustawa medialna
Nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji Senat zatwierdził 31 grudnia. Za jej przyjęciem głosowało 57 senatorów, przeciw - 23, a 2 wstrzymało się od głosu. Nowela zakłada między innymi, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie będzie już miała wpływu na powoływanie członków rad nadzorczych i zarządów publicznych nadawców.
Ustawa zawiera także przepisy, zgodnie z którymi z dniem jej wejścia w życie ulegają skróceniu kadencje oraz wygasają mandaty dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych TVP i Polskiego Radia. Nowe organy będą powoływane przez ministra skarbu "do czasu wprowadzenia nowej organizacji mediów narodowych". Nowela czeka obecnie na podpis prezydenta.
CZYTAJ TAKŻE:
Piotr Kraśko żegna się z TVP. "Wszystkiego dobrego i do zobaczenia"