Przejdź do treści
10:28 Śląskie: Część górników z PG Silesia odmówiła wyjazdu na powierzchnię
09:38 Kujawsko-pomorskie: Pociąg uderzył w samochód, który spadł z wiaduktu. Służby naprawiają trakcję
08:26 Rosja: Generał odpowiedzialny za szkolenie armii zabity w wybuchu w Moskwie
07:42 W. Brytania: Tysiące ludzi w Stonehenge świętowały przesilenie zimowe
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Terlikowski: Rozwody są zbrodnią dokonaną na dzieciach

Źródło: Telewizja Republika

Gościem porannego programu "Chłodnym okiem" Telewizji Republika był publicysta Tomasz Terlikowski.

Terlikowski zwrócił uwagę, że polskie sądy i instytucje socjalne zbyt często decydują się na odbieranie dzieci rodzicom. Szczególnie często następuje to z przyczyn finansowych. Publicysta przywołał bulwersującą sprawę odebrania dzieci rodzicom, w których domu nie było toalety. To był powód podjęcia tej decyzji.  - Lepiej byłoby pomóc w zbudowaniu toalety - podkreślił. - Jeśli jakiś urzędnik stwierdzi, że rodzice niedostatecznie się zajmują swoimi dziećmi, to może je zabrać – powiedział. - W myśl tego założenia dzieci są własnością państwa - dodał.

Terlikowski zaznaczył, że często przyczyną odebrania rodzicom dzieci jest alkoholizm albo przemoc. W jego opinii nie jest to zupełnie rozwiązanie problemu. - Choroba alkoholowa jest straszną chorobą. Tu potrzebne jest leczenie. Jeżeli jest przemoc, to trzeba postawić przed sądem - ocenił.

Publicysta odniósł się także do spraw w sądach rodzinnych, gdzie waży się komu przyznane zostanie prawo opieki nad dziećmi. - Sądy mają tendencję do orzekania na rzecz matek - przyznał.  - Namawiałbym jednak, żeby zarówno matki, jak i ojcowie, doszli do wniosku, że w ogóle nie należy iść do sądu. Rozwód jest zbrodnią dokonaną na naszych dzieciach - stwierdził. - Ja nie oceniam tych ludzi, którzy zostali skrzywdzeni przez sądy. Przypominam tym, którzy zastanawiają się nad rozwodem, żeby pomyśleli o kosztach, jakie poniosą ich dzieci - zakończył.

Telewizja Republika

Wiadomości

Norbi do dziś zmaga się ze skutkami narkotyków. „Lekarz powiedział, że tak już zostanie”

Ekipa Żurka się nie ucieszy. Sprawa aresztowa ws. Ziobry odroczona!

Charlie Kirk świadczył o swojej wierze jak o najcenniejszym skarbie

Przerwa w posiedzeniu aresztowym ws. Zbigniewa Ziobry. Prok. Woźniak już grzmiał!

Gość Radia Republika: to jest policzek dla Tuska

Mec. Lewandowski o sprawie Ziobry. Dziś posiedzenie aresztowe

Rosyjski generał zginął w zamachu w Moskwie. Komitet Śledczy oskarża Ukrainę

Semeniuk-Patkowska w kilku zdaniach do Jacka Kurskiego

Jaki o niebywałym skandalu w Ostrowie Tumskim. Kolejne uderzenie w podstawy polskiego państwa

SPRAWDŹ TO!

Żurek się doigrał? Ziobro: składam zawiadomienie!

Kubicki: Trump miał rację co do Europy

Tryb "ostrodyżurowy". Dramatyczna sytuacja szpitala w Zielonej Górze

Po Polsce Rumunia. Prounijna frakcja bierze się za sądownictwo

SPRAWDŹ TO!

Tragedia pod Świeciem! Auto spadło na tory - uderzył w nie pociąg [SZCZEGÓŁY]

Rolnicy wchodzą do polityki? Polska wieś vs Bruksela. Kto wygra spór o Mercosur?

Najnowsze

Norbi do dziś zmaga się ze skutkami narkotyków. „Lekarz powiedział, że tak już zostanie”

Grzegorz Wierzchołowski

Gość Radia Republika: to jest policzek dla Tuska

Mec. Lewandowski o sprawie Ziobry. Dziś posiedzenie aresztowe

Rosyjski generał zginął w zamachu w Moskwie. Komitet Śledczy oskarża Ukrainę

Olga Semeniuk-Patkowska

Semeniuk-Patkowska w kilku zdaniach do Jacka Kurskiego

Ekipa Żurka się nie ucieszy. Sprawa aresztowa ws. Ziobry odroczona!

Charlie Kirk świadczył o swojej wierze jak o najcenniejszym skarbie

Przerwa w posiedzeniu aresztowym ws. Zbigniewa Ziobry. Prok. Woźniak już grzmiał!