Przejdź do treści
Republika W programie Gość Dzisiaj - o godz. 20:15 - Danuta Holecka rozmawiać będzie z Adamem Andruszkiewiczem, zastępcą Szefa Gabinetu Prezydenta RP
Republika Zapraszamy na wtorkowy Poranek Radia Republika. Gośćmi Edyty Hołdyńskiej i Adriana Stankowskiego będą: godz. 6:19 - Jarosław Olechowski, szef wydawców TV Republika; godz. 6:36 - prof. Piotr Grochmalski; godz. 7:10 - Piotr Strach (Polska 2050)
17:25 UE: we wtorek wideokonferencja przywódców UE na temat spotkań w USA
17:09 Zełenski: Rosję można zmusić do pokoju siłą i Trump ją ma
16:35 Ukraina: Rosja używa symboliki USA w atakach na Ukrainę
16:26 Instytut Pileckiego: dr Joanna Kiliszek na czele berlińskiego oddziału IP
15:27 Ukraina: Zełenski spotyka się w Waszyngtonie z Kelloggiem
15:26 Media w USA: celem Trumpa jest doprowadzenie do spotkania Zełenskiego i Putina
15:07 Francja: MSZ skrytykowało Rosję za uznanie Reporterów bez Granic za organizację niepożądaną
14:09 Wielkopolskie: Jedna osoba poszkodowana w zderzeniu auta i pociągu na przejeździe kolejowym
14:08 Mariusz Błaszczak: postawienie zarzutu Robertowi Bąkiewiczowi to wielki skandal
13:29 Polska: Obywatel Białorusi usłyszał zarzut działania na rzecz obcego wywiadu
13:25 Ukraina: Co najmniej trzech zabitych, 20 rannych w rosyjskim ataku na Zaporoże
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Otwock zaprasza na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem i Pawłem Piekarczykiem w środę, 20 sierpnia, o godz. 18:00 w sali widowiskowej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, ul. J. Poniatowskiego 10 w Otwocku
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Szczyt NATO w Brukseli: Prezydent Andrzej Duda i Donald Trump wśród gości

Źródło:

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w dzisiejszym spotkaniu szefów państw i rządów Paktu Północno-Atlantyckiego. Szczyt NATO w Brukseli będzie pierwszym dla nowego prezydenta USA Donalda Trumpa. Wśród tematów wymienia się m.in. kwestie obronności państw sojuszu oraz walkę z terroryzmem.

Reprezentant Polski liczy również na rozstrzygnięcie kwestii obecność wojsk NATO i USA na naszym terytorium po 2018 roku. Wojska stacjonujące na terenie naszego kraju mają szansę być przekształcone z rotacyjnych w stałe. 

– Polska jest zainteresowana dłuższą obecnością wojsk amerykańskich na swoim terytorium – zapewniają dyplomaci.

Andrzej Duda ma także odbyć spotkanie z prezydentem Rumunii, Francji, a także premier Wielkiej Brytanii.

– Europa nie jest bezpieczna, to już drugi zamach w tym roku w Wielkiej Brytanii. Podłoże to jest to samo, to ekstremiści islamscy. Na tle Europy Polska jest bezpieczniejsza niż reszta państw. W przeszłości terroryzm bazował na innych przesłankach, byliśmy świadkami terroryzmu politycznego, dzisiaj podłożem jest radykalizm religijny. Te kwestie spewnością zostaną poruszone na szczycie – mówił na antenie TVP Info Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Wiadomości

PILNE: Wiceminister zdrowia zrezygnował ze stanowiska

Policja zatrzymała Ukraińca przewożącego nielegalnych migrantów w Szczecinie

Hurkacz z ogromnym spadkiem w rankingu ATP. Sinner nadal liderem, Majchrzak pnie się w górę

Zełenski w USA: Ukraina nie odda Rosji terytorium

Strajk w brytyjskich wyścigach konnych! Poszło o podatki

Białystok upamiętni bohaterów 1920 roku. Rekonstrukcja bitwy z bolszewikami w centrum miasta

Tusk próbuje ustawić kancelarię prezydenta atakując Cenckiewicza

Spotkanie z Trumpem bez przedstawiciela Polski? Dlaczego?

,,Dobre miejsce'' Katolickie Centrum Kultury

PILNE: Białorusin z zarzutami sabotażu w Polsce

Brytyjskie media: możliwe spotkanie Trumpa, Zełenskiego i Putina w Europie

Rusiński: Amerykanie są zmęczeni wojną na Ukrainie

Cieszyński: Żurek chce bezpośrednio wpływać na sądownictwo

Republika wyznacza standardy! Lewicowy komentator polityczny z USA chwali naszą stację, a jego słowa przytacza nawet Gazeta.pl

Tumanowicz: nasze dzieci będą spłacać długi z KPO

Najnowsze

PILNE: Wiceminister zdrowia zrezygnował ze stanowiska

Strajk w brytyjskich wyścigach konnych! Poszło o podatki

Bitwa Warszawska rekonstrukcja

Białystok upamiętni bohaterów 1920 roku. Rekonstrukcja bitwy z bolszewikami w centrum miasta

Tusk próbuje ustawić kancelarię prezydenta atakując Cenckiewicza

Spotkanie z Trumpem bez przedstawiciela Polski? Dlaczego?

Ukrainiec przewoził Afgańczyków

Policja zatrzymała Ukraińca przewożącego nielegalnych migrantów w Szczecinie

Hurkacz z ogromnym spadkiem w rankingu ATP. Sinner nadal liderem, Majchrzak pnie się w górę

Zełenski w USA: Ukraina nie odda Rosji terytorium