Tuż po północy 15 stycznia na stronie pacjent.gov.pl uruchomiono formularz zapisów na szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia. Jak zarejestrować się krok po kroku? Podpowiadamy.
Krok 1
Po wejściu na stronę pacjent.gov.pl pojawi się informacja o tym, że "Szczepienia przeciw COVID-19 będą odbywały się według kolejności wskazanej w Narodowym Programie Szczepień". W przypadku braku skierowania na szczepienie należy wypełnić formularz.
Krok 2
Pojawi się formularz zatytułowany "Zgłoszenie chęci szczepienia przeciw COVID-19". Należy w nim podać swoje imię, nazwisko, numer PESEL, kod pocztowy miejsca zamieszkania, adres e-mail oraz (opcjonalnie) numer telefonu. Następnie należy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych, aby przejść do następnego kroku.
Krok 3
Otrzymamy potwierdzenie zarejestrowania na szczepienie. Wtedy należy czekać wiadomości e-mail z linkiem ostatecznie potwierdzającym udział w szczepieniu.
Krok 4
Po otrzymaniu stosownego maila należy kliknąć w link aktywacyjny, który przekieruje nas z powrotem na stronę szczepimysie.pacjent.gov.pl.
Nie musimy szczepić się tam, gdzie jesteśmy zameldowani
W punkcie drugim następuje wybór miejsca i terminu szczepienia. Dworczyk zaznaczył, że nie trzeba szczepić się w miejscowości, gdzie jesteśmy zameldowani.
????Ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko #COVID19 dla osób powyżej 80. roku życia. By ułatwić proces rejestracji udostępniliśmy nową usługę – tymczasowy profil zaufany dla seniorów 80+. Zachęcamy też do pomocy seniorom w działaniach online⤵️ #szczepimysięhttps://t.co/4GglnGkyuc
— CYFRYZACJA KPRM (@CyfryzacjaKPRM) January 15, 2021
- W rejestracji możemy wybrać dowolny punkt w Polsce, w którym jest nam wygodnie zaszczepić się (...). Wybieramy dowolny punkt i datę tak by był wolny termin - powiedział Dworczyk.
Dzień przed ustalonym terminem szczepienia - dodał - osoba zarejestrowana otrzyma SMS z potwierdzeniem umówionej wizyty. Taki SMS z przypomnieniem przyjdzie także przed drugim terminem szczepienia - zaznaczył.