Sytuacja na granicy. Kolejne próby nielegalnego wtargnięcia do Polski

We wtorek strażnicy graniczni odnotowali 351 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej - poinformowała w środę Straż Graniczna.
Wśród zatrzymanych jest 8 obywateli Iraku i 8 obywateli Turcji.
„Wobec 70 osób wydane zostały postanowienia o opuszczeniu terytorium RP. Pozostałym próbom zapobiegliśmy” - przekazali strażnicy.
Za pomocnictwo zatrzymany został 1 obywatel Syrii.
Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 29 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.
Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.
Polecamy Klarenbach. Tu się Mówi
Wiadomości
Kuźmiuk ostrzega przed działaniami UE. Umowy handlowe z Ukrainą i Mercosurem dramatycznie pogorszą sytuację polskich rolników
Tusk wystraszył się sprzeciwu Polaków wobec nielegalnej migracji. Przekonuje, że nie będzie relokacji
Najnowsze

Ruszyła wielka manifestacja PiS w Warszawie. Mówimy: STOP nielegalnej migracji i NIE dla Mercosur

Tusk wystraszył się sprzeciwu Polaków wobec nielegalnej migracji. Przekonuje, że nie będzie relokacji

Ustawa złamana rozporządzeniem
