Imigranci w ciężarówce na autostradzie. Sprawdza ich straż graniczna

Artykuł
Wobec zatrzymanych zostały wszczęte procedury
Fot. Straż Graniczna

Funkcjonariusze Straży Granicznej przy wsparciu łódzkiej KAS zatrzymali na autostradzie A2 grupę 29 cudzoziemców, która nielegalnie przedostała się do Polski - przekazała w piątek rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej por. SG Dagmara Bielec-Janas.

Do zdarzenia doszło w czwartek w godzinach popołudniowych na trasie A2 przy bramkach poboru opłat w miejscowości Sosnowiec (Łódzkie).

- Funkcjonariusze Straży Granicznej po uzyskaniu informacji od łódzkiej KAS o tym, że samochodem dostawczym marki mercedes sprinter podróżują w ukryciu nielegalni migranci, natychmiast udali się we wskazany rejon - tłumaczyła por. SG Dagmara Bielec-Janas. 

 - Ze wstępnych ustaleń - uzyskanych na podstawie ustnych oświadczeń cudzoziemców oraz wstępnym badaniu lekarskim - wiadomo, że wśród zatrzymanych osób są prawdopodobnie obywatele Iraku oraz Syrii, w tym 18 mężczyzn, 10 kobiet i jedno dziecko - przekazała i dodała, że cudzoziemcy w chwili zatrzymania nie wymagali pomocy medycznej.

- Obecnie trwają czynności z cudzoziemcami zmierzające do ustalenia ich tożsamości oraz skąd podróżowali - zaznaczyła rzeczniczka NwOSG.

- Jest on podejrzany o udział w zorganizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy przez cudzoziemców - podała. Obecnie trwają czynności z podejrzanym.

- Przedstawione zostaną im również zarzuty z art. 264 par. 2 kk, czyli nielegalnego przekroczenia granicy. Zabezpieczane są także dowody w sprawie w celu ustalenia okoliczności zdarzenia, przede wszystkim trasy podróży cudzoziemców - dodała.

Źródło: Straż graniczna / PAP / wnp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy