Sympatycy PO-KO bawią się w najlepsze. Polskie Towarzystwo Psychiatryczne zabrało głos ws. nagrań #NieŚwiruj
Nie świruj – pod takim hasłem przybywa w sieci nagrań zachęcających do oddania głosu w najbliższych wyborach. Kpiny z zaburzeń psychicznych opublikowali w sieci m.in. Wojciech Pszoniak czy Andrzej Mleczko. Głos w sprawie zabrało Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
Nagranie z udziałem Pszoniaka spotkało się z negatywnym przyjęciem ze strony internautów. Zwracano uwagę, że z punktu widzenia PO-KO takie działanie może być przeciwskuteczne. Przypominano, że jeszcze niedawno opozycja solidaryzowała się z niepełnosprawnymi. Jakub Hartwich, syn liderki protestu niepełnosprawnych z 2018 r. Iwony Hartwich, został radnym z listy PO.
Dziś sprawę skomentowało Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. „Cierpieniu, potrzebom, zmaganiom z problemami życiowymi, których wszyscy doświadczamy należy się szacunek. Dzielenie nas na osoby z zaburzeniami psychicznymi i osoby bez takich zaburzeń jest głęboko nieprawdziwe. Wszyscy możemy znaleźć się wśród potrzebujących pomocy - po stracie osoby bliskiej, utracie pracy, zdarzeniu losowym, w wyniku zachorowania, wraz z wiekiem, lub kiedy nieoczekiwanie pomocy będzie wymagało nasze dziecko” – czytamy w komunikacie.
Wskazuje, że powielanie okrutnych stereotypów może wtedy utrudniać przezwyciężanie psychicznego kryzysu zdrowotnego. „Stanowczo prosimy i apelujemy o rozwagę i poszanowanie godności osób zmagających się z zaburzeniami psychicznymi. Mierzą się z nimi nierzadko nasi znajomi, mierzymy się także my i nasi bliscy. Wszyscy oczekujemy lub będziemy oczekiwać w takiej sytuacji zrozumienia, życzliwości i wsparcia – nie szyderstwa” – podkreślono.