Przejdź do treści
19:45 Minister Infrastruktury Dariusz Klimczak odwołał z funkcji prezesa PGW Wody Polskie Joannę Kopczyńską
18:50 Muzeum Auschwitz wycofuje się ze współpracy z Instytutem Pileckiego - powodem jest brak komunikacji ze strony Instytutu Pileckiego oraz zniesienie kategorii dotyczącej agresji Rosji na Ukrainę i protestów na Białorusi
17:13 Świecie: 29-letni Kolumbijczyk usłyszał zarzut zabójstwa 41-latka w Nowem (Kujawsko-Pomorskie). Grozi mu dożywotnie więzienie. Pozostali uczestnicy bójki – w tym dziewięciu innych obcokrajowców – usłyszeli zarzuty
16:01 Czechy: Prezydent Andrzej Duda poinformował, że w rozmowie z prezydentem Czech Petrem Pavlem zapewnił o swym przekonaniu, że polityka bliskiej współpracy pomiędzy Polską i Czechami będzie kontynuowana przez Karola Nawrockiego
15:52 USA: Premier Izraela Benjamin Netanjahu przyleciał w poniedziałek rano do USA - wieczorem spotka się z prezydentem Donaldem Trumpem
14:53 Media: Hamas stracił kontrolę nad 80 proc. Strefy Gazy, a 95 proc. jego dowódców zostało zabitych
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk i Klub Gazety Polskiej Kościerzyna zapraszają na spotkanie z Posłami D. Mateckim i M. Goskiem. Poniedziałek (21.07) godz. 16:30, Sala konferencyjna I piętro przy Sali Szopińskiego, ul. 3 Maja 9, Kościerzyna
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Sakiewicz: Domagamy się prawdy! Putin trafi do więzienia a wrak zostanie sprowadzony do Polski

Źródło: Telewizja Republika

– Chcemy, by władze rosyjskie oddały wszystkie dowody zbrodni. Chcemy, by świadkowie zostali przesłuchani a Putin wziął odpowiedzialność za katastrofę smoleńską – mówił Tomasz Sakiewicz przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie. Dziś od godz. 18.00, jak co roku, warszawski Klub „Gazety Polskiej” demonstruje i domaga się prawy ws. katastrofy prezydenckiego samolotu.

– Spotykamy się tutaj co rok i za każdym razem pytają nas, po co przychodzimy. Domagamy się prawdy – mówił redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

Tomasz Sakiewicz dodał, że władze rosyjskie powinny wziąć pełną odpowiedzialność za katastrofę smoleńską: – Chcemy, by Putin oddał wszystkie dowody ws. katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku z wrakiem prezydenckiego samolotu na czele. Chcemy, by przesłuchano wszystkich świadków a winnych odesłano do więzienia. Putin powinien trafić w kajdankach do polskiego więzienia i musimy stawiać na swoim oraz bronić prawdy i domagać się wyjaśnienia zdarzenia z 10 kwietnia – dodał.

– Bardzo ważną sprawą są ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej – mówił Adam Borowski. – Gdyby nie upór Antoniego Macierewicza i jego współpracowników, oraz nas wszystkich, tutaj zebranych, nie doszło by do ekshumacji i nie dowiedzielibyśmy się, że ówczesny polski rząd popełnił tyle błędów.

Działacz opozycji demokratycznej w PRL-u podkreślał, że ekshumacje warto robić dla każdej ofiary, ponieważ każdy zasługuje na szacunek i prawdę. – Rosjanie bezcześcili ciała ofiar katastrofy smoleńskiej. W ciałach znajdowano resztki papierosów oraz śmieci i nikogo nie interesowało, co tak na prawdę stało się ze szczątkami. Wiemy już, że ciała niektórych ofiar zostały zamienione dlatego ekshumacje trzeba przeprowadzać dalej. Polskim rodzinom zabraniało się otwierania trumien, co było pierwszym znakiem zaniedbania ze strony rosyjskiej.

– Osobiście wierzę w zamach, ale to nie jest w tym momencie najistotniejsze. Ważniejsze jest to, jak podchodzimy do śledztwa oraz ofiar. Ambasada Federacji Rosyjskiej nie szanuje życia ludzkiego a cały kraj postępuje barbarzyńsko. Musimy żądać prawdy a nie spekulacji Millera – mówił Adam Borowski.

Telewizja Republika

Wiadomości

Śliwka o Hołowni: "Wszystko zależy, czy realnie oceni sytuację – ta władza się kończy"

Syn legendarnego bramkarza z pierwszym kontraktem!

Dymisja szefowej Wód Polskich tuż przed nadejściem niżu

Obajtek ostrzega przed działaniami rządu: Kowalski może zapłacić 1600 zł za prąd

Znamy nowego trenera mistrzów Polski w siatkówce!

Europosłanka Konfederacji punktuje von der Leyen ws. afery „Pfizergate”

Oficjalnie: Szczęsny zostaje w FC Barcelonie! Podpisał kontrakt do 2027 roku

Paweł Kukiz o kontrolach na granicy: Tusk robi to dla PR-u

Muzeum Auschwitz wycofuje się ze współpracy z Instytutem Pileckiego

Lotnisko na Maderze ma problemy. Nie wyleciały maszyny do Polski

Hejterzy znieważali córkę Karola Nawrockiego. Prokuratura wszczęła 6 postępowań, setki zgłoszeń

Burzliwe lato. Alerty pogodowe w kilku regionach Polski

Lodowski ostro o Tusku: "Kłamać jak Tusk? To powinno być w podręcznikach!

Piotr Duda apeluje do Polaków o udział w zaprzysiężeniu Karola Nawrockiego

Spotkanie Duda-Pavel: silna Unia, pomoc Ukrainie, nowe inwestycje

Najnowsze

Muzeum Auschwitz wycofuje się ze współpracy z Instytutem Pileckiego

Obajtek ostrzega przed działaniami rządu: Kowalski może zapłacić 1600 zł za prąd

Znamy nowego trenera mistrzów Polski w siatkówce!

Europosłanka Konfederacji punktuje von der Leyen ws. afery „Pfizergate”

Oficjalnie: Szczęsny zostaje w FC Barcelonie! Podpisał kontrakt do 2027 roku

Śliwka o Hołowni: "Wszystko zależy, czy realnie oceni sytuację – ta władza się kończy"

Syn legendarnego bramkarza z pierwszym kontraktem!

Dymisja szefowej Wód Polskich tuż przed nadejściem niżu