W sobotę rozpoczęły się wybory, w których działacze Platformy Obywatelskiej wybiorą przewodniczącego partii. Jedynym kandydatem na szefa ugrupowania jest Grzegorz Schetyna.
Działacze PO mogą głosować internetowo do 7 stycznia (do 20 stycznia listownie). Wyniki głosowania zostaną podane 24 stycznia.
Niedawno z wyścigu o przywództwo w Platformie zrezygnował Tomasz Siemoniak, który został najbliższym współpracownikiem swojego dotychczasowego rywala. CZYTAJ WIĘCEJ...
– Jest coraz gorzej, a to dopiero początek, a nie koniec rządów PiS-u. Ta sytuacja wymaga nadzwyczajnej jedności w PO, dlatego rezygnuję z kandydowania na szefa partii – mówił Siemoniak.
Jak się okazało, na kartach do głosowania widnieje również nazwisko byłego konkurenta Schetyny. Wynika to z faktu, że Siemoniak ogłosił swoją decyzję już po przygotowaniu pakietów wyborczych. W tej sytuacji uznano, że głos na byłego ministra obrony narodowej zostanie potraktowany jako głos przeciwko Grzegorzowi Schetynie. Były szef MSZ musi teraz uzyskać bezwzględną większość głosów ważnych na "tak".
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Płużański: Polityka historyczna rządu PO, to ukłon w stosunku do komunistów i postkomunistów
Rząd PO nie zadbał o polski węgiel. Kraje UE o wiele bardziej wspierały swoje sektory górnicze