Robotnicy natknęli się na bombę. Ewakuacja aresztu śledczego
W Starogardzie Gdańskim robotnicy znaleźli ładunek wybuchowy. Ewakuowano areszt śledczy. Na miejsce udali się saperzy.
Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim Marcin Kunka powiedział, że robotnicy, podczas prac ziemnych u zbiegu ulic Kościuszki, Pomorskiej i Jana Pawła II, natknęli się na ładunek wybuchowy pochodzący prawdopodobnie z okresu II wojny światowej.
- Ładunek został znaleziony w środę po południu. Policja zabezpiecza teren i na czas pracy saperów wyłączono z ruchu ulicę Kościuszki, Pomorską i Jana Pawła II - podał Marcin Kunka
- Ewakuowano również mieszkańców pobliskich budynków. Trwa też ewakuacja osadzonych w areszcie śledczym, który jest położony w pobliżu odkopania ładunku wybuchowego - dodał.
Akcja saperów i policji może potrwać do godzin po południowych.
Najnowsze
Morawiecki suchej nitki nie pozostawił na Tusku ws. jego słów o bezpieczeństwie Polski
Watykan stawia na dziedzictwo Jana Pawła II. Ruszył nowy portal Fundacji
Przydacz o bzdurach dziennikarza ws. obecności wojsk USA w Polsce