Produkowali broń i nią handlowali. Policja rozbiła gang

Artykuł
Policja zabezpieczyła 96 sztuk broni
Fot. Świętokrzyska Policja

Blisko 100 jednostek broni i kilka tysięcy sztuk amunicji różnego kalibru zabezpieczyli policjanci, rozbijając zorganizowaną grupę przestępczą.

Świętokrzyscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są m.in. o wyrób i handel bronią. Łącznie w sprawie zatrzymano 12 osób z czego 8 zostało tymczasowo aresztowanych. Podczas przeszukań zabezpieczono blisko 100 jednostek broni różnego rodzaju i kilka tysięcy sztuk amunicji różnego kalibru.

W trakcie śledztwa wytypowano osoby, które na terenie województwa świętokrzyskiego oraz łódzkiego trudniły się handlem bronią oraz nielegalnym jej wyrobem. Na podstawie materiału dowodowego dokonano przeszukania w kilkudziesięciu miejscach na terenie dwóch województw.

W sprawie łącznie zatrzymano 12 osób. Są to mieszkańcy województwa świętokrzyskiego i łódzkiego w wieku od 32 do 60 lat. Decyzją Sadu Rejonowego w Lublinie 8 osób zostało tymczasowo aresztowanych. Usłyszeli oni zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego wyrobu i handlu bronią.

Podczas przeszukań funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 96 sztuk broni palnej. Są to jednostki różnych wzorów, rodzajów i kalibrów – zarówno broń długa, jak i krótka. Zabezpieczono także kilka tysięcy sztuk amunicji. Dodatkowo w miejscach prowadzonych działań znaleźli i zabezpieczyli pieniądze w kwocie przekraczającej 170 tysięcy złotych oraz kilkanaście tysięcy euro.

14 krzaków konopi, 18 gramów substancji wstępnie identyfikowanej jako amfetaminę i mefedron to kolejne nielegalne znaleziska. Do zabezpieczonego mienia należy także doliczyć telefony i nośniki pamięci.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wyrabianie i handel bronią może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Świętokrzyska Policja

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy