Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
Ważne Alarm o wolność słowa w Polsce. Rusza akcja informowania świata o zarzutach represji wobec niezależnych i konserwatywnych dziennikarzy. Szczegóły na portalu tvrepublika.pl
00:03 Afera szpitalna: Rafał Trzaskowski zapowiedział złożenie do Prokuratora Generalnego wniosku o pilne wyjaśnienie szokujących zarzutów dotyczących Szpitala Południowego w Warszawie
23:23 NIEMCY: w całym kraju wstrzymano ruch pociągów z powodu awarii systemu łączności radiowej
22:58 Szymon Hołownia zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Polski 2050
21:30 Kijów: Prezydent Wołodymyr Zełenski omówił z premier Julią Swyrydenko zadania związane z Konferencją na rzecz Odbudowy Ukrainy, która rozpocznie się w Gdańsku, i przekazał, że ważne jest, aby relacje z Polską miały konstruktywny charakter
20:43 Warszawa: W MSWiA odbyła się pilna narada z udziałem szefa MSWiA oraz przedstawicieli resortów zdrowia, spraw zagranicznych, infrastruktury, energii, rodziny, pracy i polityki społecznej oraz klimatu i środowiska w sprawie fali upałów
20:10 Zmarł były prezes Telewizji Polskiej Janusz Daszczyński. W latach 1994-1999 był wiceprezesem, a w latach 2015-2016 prezesem zarządu TVP. Miał 73 lata
18:59 Warszawa: W Klinice Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi UCK WUM prawie 70 proc. pacjentów było przyjmowanych poza kolejnością. NFZ nałożył na placówkę prawie 300 tys. zł. kary
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Bielańsko-Żoliborski Klub Gazety Polskiej zaprasza na spotkanie autorskie z Bronisławem Wildsteinem 24 czerwca o godz. 17 w Mediatece ul. Szegedynska 13A Warszawa
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Wejherowie oraz poseł Michał Kowalski zapraszają na spotkanie z Posłami na Sejm RP Małgorzatą Wassermann oraz Jarosławem Krajewskim w dniu 24 czerwca 2026 r. na godz. 17.30 do Wejherowa do Pałacu Przebendowskich, ul. Zamkowa 2a
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Skarżysko-Kamienna zaprasza na spotkanie "Czas Polski. Program Polaków" z poseł Agatą Wojtyszek 24 czerwca, godz. 17:00 w Suchedniowskim Ośrodku Kultury Kuźnica ul. Bodzentyńska 18
Wydarzenie Kluby "Gazety Polskiej" z Białegostoku i Brańska zapraszają na protest przeciwko paktowi migracyjnemu, który odbędzie się 25 czerwca o godz. 15:00 przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego przy ul. Skłodowskiej-Curie 14 w Białymstoku
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Międzyrzeczu zaprasza na spotkanie z historykiem Jarosławem Palickim na temat: "Poznański Czerwiec'56 i postalinowska Europa". 25 czerwca o godz. 17.00, Muzeum w Międzyrzeczu
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bartoszycach zaprasza na spotkanie z mec. Andrzejem Śliwką, Posłem na Sejm RP. Spotkanie odbędzie się 26 czerwca o godz. 19:00 w „Przystanku” przy Placu Dworcowym 1 w Bartoszycach
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Nowy Targ zaprasza na spotkanie z Jakubem Maciejewskim, dziennikarzem TV Republika 28 czerwca, godz. 16:00 Restauracja "Kaprys" ul. Sokoła 3, Nowy Targ
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Elblągu zaprasza na spotkanie z konstytucjonalistą dr. Oskarem Kidą oraz mec. Andrzejem Śliwką, Posłem na Sejm RP. Spotkanie odbędzie się 29 czerwca o godz. 18:00 w Domu Rektora przy Bulwarze Zygmunta Augusta 12 w Elblągu
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kielce-Centrum zaprasza na spotkanie z posłem Krzysztofem Lipcem, 1 lipca, godz. 17:00, Dom Kultury „Sabat”, ul. Jeziorańskiego 73, Kielce
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Wołomin i Stowarzyszenie „Nowy Wołomin” zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem z Wolnych Republikanów i Adamem Borowskim, działaczem opozycji. 1 lipca, g. 18:00, Sala Bankietowa Cechu Rzemiosł, Moniuszki 11/1, Wołomin
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Czarnem zaprasza na otwarte spotkanie z posłem Michałem Kowalskim, 29 czerwca 2026 r., godz. 17.00, ul. Kolejowa 7, Sala Dworca PKP, Czersk

Poruszająca rozmowa z siostrą Magdaleny Żuk! Co tak naprawdę stało się w Egipcie?

Źródło: Telewizja Republika

Mijają dwa lata, odkąd Magdalena Żuk pojechała do Egiptu i niestety nie wróciła z niego żywa. Cała Polska słyszała jej błaganie o pomoc i obawę o życie w nagranej telefonem komórkowym rozmowie telefonicznej z jej chłopakiem Markusem. Gościem red. Ewy Stankiewicz w programie „Otwartym tekstem” była siostra Magdaleny Żuk pani Anna Cieślińska.

– Raport egipski, który znajduje się w aktach jest tajny,  o nim nie wolno nam mówić. Jest tam wiele rzeczy, które pomogłoby rozwiązać tę sprawę. Prokuratura nie chce tych informacji ujawnić i nie pozwala na to również nam – tłumaczyła na antenie Telewizji Republika siostra Magdaleny Żuk.

CO TAK NAPRAWDĘ WYDARZYŁO SIĘ W EGIPCIE?

 – Moim zdaniem ktoś jej podał narkotyki i została tam wykorzystana i skrzywdzona – tego jestem pewna. Wszystko, co znajduje się w tym raporcie wskazuje na to, że doszło do popełnienia przestępstwa – mówi Anna Cieślińska.

– Byliśmy z tatą w Egipcie. Byliśmy w szpitalu, ja mieszkałam w tym samym hotelu, co Magda, tata był kawałek dalej. Tam się nic nie zgadza. Okazało się, że nie ma takiego pokoju, w którym Magda miała być zakwaterowana. Wskazano nam inny pokój, który po sprawdzeniu z aktami również nie był tym, gdzie przebywała Magda. W szpitalu w miejscu, gdzie spadła Magda ja chciałam zapalić znicz. Od początku mówiono nam, że Madzia spadła na schody, pielęgniarz, który miał nas doprowadzić do tego miejsca pokazał nam całkiem inne miejsce – to było ponad 2 metry od schodów. Jego zdaniem Magda miała leżeć pod samą ścianą z głową pod wentylatorem. W momencie, kiedy tato zapytał jak dokładnie leżała, to wynika z tego, że musiała wypaść tyłem, a wyskoczyć tyłem chyba by nie mogła – relacjonowała nam Cieślińska.

NAGRANIE ROZMOWY Z MARKUSEM

– Bardzo długo nie mogłam wrócić do tego nagrania. Dla mnie było to straszne – słyszeć, jak siostra prosi o pomoc. Ona mówi wszystko w tym filmie! Mówi, że nie wróci – Magda musiała wiedzieć co ją czeka – podkreśla siostra Magdy.

– Dziwi mnie, że Magda nie mogła rozmawiać przez swój telefon. Była ustawiona, jak do jakiegoś reportażu. Oni ją nagrywali i jeszcze sugerowali, co miała mówić. Ta cała rozmowa wygląda na zaplanowaną – dodała.   

– Prokuratura dała do analizy to nagranie i mamy wyniki, ale nie wolno nam o tym mówić, bo zostało to utajnione – nadmieniła. 

– Na nagraniach, kiedy ona się szarpie w szpitalu nie jest na tyle agresywna, aby musiało ją pięciu mężczyzn pilnować - oceniła.

 POBYT MAGDY NA JACHCIE

– Na ten temat nie wolno mi mówić. Prosiliśmy prokuraturę, aby zwolniono nas z tajemnicy, ale dostaliśmy odmowę – wyjaśnia siostra Magdaleny Żuk. 

– Moim zdaniem kluczem do całego dramatu są dwa pierwsze dni, o których nikt nie wie i nikt nie potrafi się o nich wypowiedzieć tak jakby jej tam nie było. Środa i czwartek są pod znakiem zapytania. Kiedy rozmawialiśmy z managerem hotelu, gdzie Magda była zakwaterowana on też nie był w stanie nic powiedzieć o tych dniach. 

WIELOKROTNY GWAŁT?

– O tym niestety również nie możemy mówić ze względu na tajemnicę, która nas obowiązuje – tłumacz Cieślińska.

Ukraińska sprzątaczka w egipskim hotelu pisze na Facebooku, że Magdalena została zgwałcona grupowo, a gwałt został nagrany, a analiza dźwięków na nagraniu rozmowy może wskazywać na to, że Magda w trakcie rozmowy jest szantażowana i pokazuje się jej nagranie z tych przerażających wydarzeń.

– Widziałam, jak przeprowadzono analizę tego, co słychać w tle i nie ma tam żadnego zapisu, aby było coś odtwarzane Magdzie – mówi nam siostra Magdy.

Podkreśla, że była w tym hotelu i jej zdaniem tam nie pracuje żadna taka kobieta. 

– Jej z pewnością coś zrobiono, tam się stała tragedia i na pewno została skrzywdzona – ja jestem tego pewna. Podano jej narkotyki i wykorzystano – ocenia. 

– Byliśmy w Egipcie licząc na to, że otrzymamy prawo do wglądu w akta. Niestety prawnik, który był tam na miejscu powiedział nam, że te akta są w Kairze i są nietykalne. Ponadto tato dostał propozycję, że jeżeli zjawi się w Kairze w prokuraturze i powie, że jest pewien, że Magda popełniła samobójstwo, to wtedy będzie zamkniecie sprawy i przekazanie wszystkich akt. 

NIEPOKOJĄCA BEZCZYNNOŚĆ PROKURATURY

– Słyszałam o sprawie Karoliny, było o tym dosyć głośno. Prowadzi tę sprawę jeleniogórska prokuratura, byłam w Prokuraturze Krajowej, składałam skargi, pisałam wnioski, ale to nic nie daje. W raporcie egipskim są zawarte bardzo ważne informacje, które naprawdę mogłyby rzucić całkiem nowe światło na sprawę. Wskazano w nim, że doszło tam do popełnienia przestępstwa oraz że Magda nie popełniła samobójstwa, a przede wszystkim nie była chora psychicznie. W aktach nie ma ani jednego dowodu na to, że Magda leczyła się psychiatrycznie – podkreśliła 

W prokuraturze w Jeleniej Górze śledztwo prowadzi prok. Marek Gorzkowicz. To jest prokuratur, który był w Egipcie przy sekcji zwłok Magdy. Oni nie są w stanie nic zrobić. Współpraca z panem prokuratorem nie jest łatwa. Myślałam, że jesteśmy po tej samej stronie, a wychodzi na to, że chyba nie – mówiła Anna Cieślińska.

GROŹBY WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI? PO CZYJEJ SĄ STRONIE?

Jeżeli prokuratura nas informuje, że nie wolno nam mówić o czymś co jest w sprawie, co jest dla dobra sprawy jeśli chodzi o Magdę… Że jeżeli złamiemy tajemnicę, to zostaną nam postawione zarzuty… W jakim celu? Przecież my nie chcemy nic złego, to jest najbliższa nam osoba.

– Po tym jak ta sprawa się ciągnie już ponad dwa lata… Ja już w nic nie wierzę. Wszystko jest dla mnie podejrzane i dziwne. (...) Nie utrzymuję kontaktu z byłem chłopakiem Magdy, Markusem. Nie wiem co teraz robi i nie interesuje mnie to. Magda poznała Markusa na koncercie we Wrocławiu.

Magda pojechała do Egiptu odpocząć. Potrzebowała odpocząć. Była już przemęczona. Jej wyjazd do Egiptu to była niespodzianka dla Markusa. Mieli tam jechać razem. Próbowałam to rozwikłać… Wydaje mi się, że prokuratura tego nie sprawdza po tym kątem – mówiła.

JAKA BYŁA ROLA MARKUSA? 

– Był taki moment, że Magda pakowała Markusa i pisała wtedy z Michałem (kolegą Markusa), który gdzieś JĄ woził. Gdy go pakowała, zauważyła, że paszport Markusa już od dawna jest nieważny. To było w dniu wylotu – mówiła siostra Magdaleny Żuk. – Dwie, trzy godziny przed wylotem Magda chciała sprzedać te bilety. Błyskawicznie ta informacja została usunięta. Później doszła do wniosku, że i tak poleci, potrzebowała odpocząć.

– Nie chcę rzucać żadnych oskarżeń. Prokuratura nie prowadzi żadnych spraw w kierunku handlu ludźmi. Prokuratura skupia się na monitach i wnioskach. Mam wrażenie, że prokuratura uznała, że Magda była chora psychicznie. Magda nigdy nie leczyła się psychiatryczne. Nie rozumiemy działań prokuratury, która wydała komunikat, że ma na to jakiś dowód. Mam wgląd do akt i wiem, że nie ma takiego dowodu.

WIARYGODNOŚĆ ŚWIADKÓW

– Magda nie pojechała do Egiptu pracować. Tego nie zakładamy. Do pracy by sama świadomie tam nie poleciała. Magda była piękną dziewczyną, miała świadomość swojej wartości i w życiu nie pozwoliłaby sobie na wylot do Egiptu, by zarobić w niemoralny sposób. Tak zarobić można wszędzie – nawet w Polsce. Nie oszukujmy się – mówiła rozmówczyni red. Stankiewicz.

Coraz gorzej oceniam wiarygodność Markusa. Pytałam go dwukrotnie o Karolinę Kaczorowską i on stwierdził, że jej nie zna. Prokuratura sprawdzała czy te dwie sprawy się ze sobą łączą.

Telewizja Republika