Polski Episkopat mówi stanowcze NIE pomysłom MEN
Komisja Wychowania Katolickiego Komisji Episkopatu Polski wyraziła sprzeciw wobec proponowanych przez MEN rozwiązań dotyczących łączenia uczniów różnych klas podczas lekcji religii w szkole. W specjalnym komunikacie przygotowanym przez KEP czytamy: "pośpieszne wprowadzanie zmian od najbliższego roku szkolnego stanowi również zagrożenie dla nauczycieli religii, pozostających w niepewności co do wymiaru ich zatrudnienia”.
Ministerstwo Edukacji Narodowej, zdominowane przez przedstawicieli politycznych o poglądach lewicowych, nie ukrywają, że ich jednym z głównych celów jest walka z tradycją katolicką, która jest podstawą naszej, polskiej tożsamości. W czasach PRL-u dążono do zniszczenia chrześcijańskich korzeni Polski, ale to się nie udało. Teraz próbują tego środowiska liberalno-lewicowe. Walka więc trwa i będzie trwała dopóty, siły nihilistyczne nie zejdą z obranego kursu.
Obecnie MEN za wszelką cenę chce wyrugować religię ze szkół publicznych. Różne szpagaty prawne przedstawiane przez wiceministrów czy minister MEN mają utwierdzić w przekonaniu, że trwa właśnie "dialog" na temat przyszłości religii w szkołach podstawowych i średnich. To oczywiście zasłona dymna, bo przedstawiciele koalicji 13 grudnia chcą zaaplikować mocny wstrząs Polakom i odebrać im to, co mają zapewnione przez polską konstytucję: wolność wyznania i demonstrowania własnych poglądów religijnych.
Komisja Wychowania Katolickiego KEP wydała właśnie ostry komunikat ws. kolejnej propozycji MEN dotyczącej łączenia uczniów różnych klas podczas lekcji religii w szkole. Chodzi o to, by zmniejszyć do minimum (a w przyszłości do zera) lekcje religii w placówkach oświatowych w Polsce. „Komisja Wychowania Katolickiego wciąż przypomina, że wszelkie zmiany winny dokonywać się zawsze zgodnie z obowiązującym prawem, na drodze wzajemnego dialogu i w porozumieniu z wszystkimi Kościołami i związkami wyznaniowymi” – czytamy w komunikacie KEP.
Komisja „wyraża mocny sprzeciw wobec proponowanych przez MEN rozwiązań polegających na łączeniu uczniów pomiędzy różnymi klasami w grupy do 25 osób (klasy 1-3) i 30 osób (klasy 4-8)”. Jak dodaje, „pośpieszne wprowadzanie zmian od najbliższego roku szkolnego stanowi również zagrożenie dla nauczycieli religii, pozostających w niepewności co do wymiaru ich zatrudnienia”. KEP apeluje również do mediów katolickich, ruchów i wspólnot religijnych, "aby podejmowali podobne działania. Powinna połączyć nas wspólna troska o wychowanie religijne, moralne i społeczne dzieci oraz młodzieży".
Cały dokument do przeczytania na stronie KEP: Komunikat z posiedzenia Komisji Wychowania Katolickiego KEP 17 maja 2024 (opoka.news)
Walka z ideologią antychrześcijańską, jaka obecnie stanowi trzon rządzącej koalicji 13 grudnia to nasz obowiązek. Nie tylko moralny ale i społeczny. Polska bez Boga będzie piekłem. Każdy zdroworozsądkowy człowiek to wie. Historia dostarcza tyle materialnych dowodów na to, że wystarczy.