Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
Ważne Alarm o wolność słowa w Polsce. Rusza akcja informowania świata o zarzutach represji wobec niezależnych i konserwatywnych dziennikarzy. Szczegóły na portalu tvrepublika.pl
07:46 Policja: w sobotę utonęły dwie osoby, a od początku czerwca - 73
07:33 Warmińsko-mazurskie: Niestandardowe działania leśników, by ratować sosnę taborską
07:27 Ukraina: Dwanaście osób zginęło w wypadku drogowym, policja odnalazła sprawcę
05:36 Sport: Hubert Hurkacz mecz z niemieckim tenisistą Janem-Lennardem Struffem w 1/8 finału Wimbledonu rozegra w niedzielę około godz. 16.00 czasu polskiego
05:27 Donald Trump: dziś nasz kraj jest silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej
00:28 USA: Mimo upału tysiące Amerykanów zgromadziły się w Waszyngtonie, by wspólnie uczcić niepodległość
22:10 DR Konga: Co najmniej 20 osób zginęło, gdy zatonęła łódź wioząca uczniów wracających z egzaminów
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gorzów Wlkp. zaprasza na spotkanie z Dr. Markiem Wochem, Bezpartyjni Samorządowcy 6 lipca, godz. 19:00 Wieczernik, Parafia Pierwszych Męczenników, ul. W. Pluty 7, Gorzów Wlkp.
Wydarzenia dnia Klub „Gazety Polskiej” w Ostródzie zaprasza na spotkanie z posłem na Sejm RP Andrzejem Śliwką, 7 lipca, godz. 18:00, ul. Jagiełły 12, Hotel Elektor w Morągu
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Pucku oraz poseł Michał Kowalski zapraszają na spotkanie z posłem Patrykiem Wichertem. 8 lipca (środa), o godz. 18:00 w Harcerskim Ośrodku Morskim. Po spotkaniu odbędzie się Msza za Prezydenta RP w puckiej farze
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Chełm zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Krzywińskim, prezesem Stowarzyszenia Kresy – Pamięć i Przyszłość, 10 lipca, godz. 17:00, Sanktuarium N.M.P w Chełmie, Wieczernik, ul. Lubelska 2
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Hajnówka zaprasza na spotkanie z dr. Markiem Wochem, Bezpartyjni Samorządowcy, 10 lipca, godz. 17:00, Akademia Przyrody, ul. Parkowa 8, Hajnówka
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bytowie zaprasza na spotkanie otwarte z Michałem Kowalskim Posłem na Sejm RP do Mądrzechowa k. Bytowa w dniu 10 lipca 2026 r. na godz. 15.00, ul. Sportowców 19, świetlica wiejska

„Polska na dzień dobry”. Skurkiewicz: Nie damy się poddać szantażowi Łukaszenki

Źródło: Telewizja Republika

- Łukaszenka zaprzestanie swoich działań w momencie, gdy UE zniesie nałożone na Białoruś sankcje. Nie dopuszczamy takiej opcji, nie damy się poddać szantażowi - mówił na antenie TV Republika wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.

- Jesteśmy przekonani, że osoby, które wtargnęły na teren Polski to funkcjonariusze białoruscy. Są to działania niedopuszczalne i prowokacyjne. Podobną sytuację mieliśmy na początku tego roku na Litwie. Reżim Łukaszenki stale eskaluje napięcie na granicy. Wielkie brawa dla Straży Granicznej, która stoi na wysokości zadania - powiedział wiceminister obrony narodowej.

#PolskaNaDzieńDobry| @WSkurkiewicz: Jesteśmy przekonani, że to są funkcjonariusze lub żołnierze białoruscy, którzy nielegalnie przekroczyli polską granicę. To są działania absolutnie niedopuszczalne i prowokacyjne.#włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) November 4, 2021

- Już w 2014 roku mieliśmy do czynienia z podobną sytuacją, kiedy po terytorium Rzeczpospolitej kręciły się „zielone ludziki” - zauważył Skurkiewicz.

- UE i NATO wskazują, że mają pełne zaufanie do polskiego rządu w sprawie kryzysu na granicy - stwierdził.

- Łukaszenka i jego współpracownicy znaleźli sobie metodę nieszczęsnego zarobkowania na nieszczęściu ludzi z bliskiego wschodu i Afryki - zauważył.

- Łukaszenka zaprzestanie swoich działań w momencie, gdy UE zniesie nałożone na Białoruś sankcje. Nie dopuszczamy takiej opcji, nie damy się poddać szantażowi - odpowiedział, pytany o cel działań Łukaszenki.

#PolskaNaDzieńDobry| @WSkurkiewicz: #Łukaszenka mówi jednoznacznie, że on zaprzestanie tej działalności, którą realizuje od 4 miesięcy w momencie, kiedy zostaną zdjęte sankcje na Białoruś. #włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) November 4, 2021

- Białoruś nie robi tego wszystkiego sama, wszystkie jej działania są uzgadniane na Kremlu. Putin prowadzi swoją politykę rękami Łukaszenki - zdiagnozował działania Białorusi.

#PolskaNaDzieńDobry| @WSkurkiewicz: #Łukaszenka nie robi niczego sam siebie, wszystko co się dzieje na wschód od naszej granicy, jest konsultowane i uzgadniane na Kremlu. #włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) November 4, 2021

- Gdyby politycy, niezależnie od barw politycznych, mówili jednym głosem, nie mielibyśmy tak problemowej sytuacji. W Polsce każde działanie rządu w sprawie kryzysu na granicy jest kontestowane przez opozycję, a przecież zmierzają one do zapewnienia bezpieczeństwa naszemu narodowi. Na Litwie niezależnie od przynależności partyjnej cały parlament mówi jednym głosem - powiedział.

- Będziemy dysponowali jednym z najnowocześniejszych zabezpieczeń granicznych w Europie - stwierdził, odpowiadając na pytanie o budowę zapory na granicy.

- Dbamy o interes nie tylko Polski, ale i również całej UE - granica Polski z Białorusią jest jednocześnie granicą UE - stwierdził wiceminister.

#PolskaNaDzieńDobry| @WSkurkiewicz: My dbamy nie tylko o interes Polski, ale równie o interes całej Unii Europejskiej.#włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) November 4, 2021

 

TV Republika