Przejdź do treści
08:43 Elbląg: Stany ostrzegawcze przekroczone na trzech wodowskazach
07:59 PSP: w sobotę strażacy interweniowali 215 razy w związku z silnym wiatrem
07:17 USA: Zełenski po raz pierwszy odwiedzi Mar-a-Lago - „zimowy Biały Dom”
06:53 USA: W niedzielę kolejne rozmowy Trumpa z Zełenskim o planie pokojowym
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece koło Ropczyc
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

„Polska na dzień dobry”. Porzucek: Proszę do polityków PO, by nie wypowiadać się pogardliwie o osobach, które skorzystają na Polski Ładzie

Źródło: Telewizja Republika

Gośćmi „Potrójnego espresso” byli Marcin Porzucek z PiS, Tomasz Lenz z KO i Krzysztof Paszyk z PSL.

– Krytyka jakiegokolwiek przewodniczącego powinna być zdroworozsądkowa. Tu krytyka poszła za daleko – powiedział Tomasz Lenz o Ireneuszu Rasiu i Pawle Zalewskim, usuniętych ostatnio z PO.

#PotrójneEspresso | @TomaszLenz: Myślę, że wielu polityków gorączkują się i boją się o swoje miejsce. #włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) May 18, 2021

Według Marcina Porzucka „krytyka nie była tak daleko idąca”, a problem leży w tym, że Platforma „jest na równi pochyłej”. – Po sondażach wyraźnie widać, że PO ma kłopoty. Średnia poparcia jest na poziomie kilkunastu procent Wczoraj odeszła pani Róża Thun, osoba, która ma bardzo mocną pozycję w Parlamencie Europejskim. Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła, że to jest czas, gdy PO musi się zająć sobą. Tymczasem PiS nie zajmuje się sobą, ale Polską. Mam nadzieję, że politycy Platformy też przestaną się zajmować sobą – mówił Porzucek.

#PotrójneEspresso | @TomaszLenz: Wydaje mi się, że krytyka jakiegokolwiek przewodniczącego powinna być zdroworozsądkowa. #włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) May 18, 2021

Poseł PSL stwierdził, że „w ciągu ostatnich kilku lat takie kryzysy wewnętrzne zdarzały się w większości środowisk politycznych”. Przypomniał, kiedy po wyborach przegranych przez Kaczyńskiego powstał PJN, a także wskazał na odejście Ziobry. – Każde środowisko takie problemy przechodzi. Ja oczywiście życzę szybkiego rozwiązania problemów – zapewnił Paszyk.

Poseł stwierdził, że PSL cieszy się zainteresowaniem polityków, bo jest „formacją centrową”. – Nie skręcamy za bardzo w prawo, jak czasami ma w zwyczaju PiS, ani w lewo – powiedział.

Paszyk uważa Borysa Budkę za bardzo dobrego, merytorycznie przygotowanego polityka. – Zderza się z tym, co każdy lider państwa musi zrobić: zarządzaniem środowiskiem partii – mówił.

Lenz zarzucał PiS, że „premier Morawiecki sześć lat temu obiecywał bardzo dużo, niewiele udało mu się osiągnąć”.

Porzucek odpowiedział m.in., że PiS podnosi kwotę wolną od podatku. – PO i PSL miało szansę to zrobić, sztuką jest dokonanie tego, kiedy jest się u władzy. W 2015 r., mimo niedowierzań polityków ówczesnej koalicji, obiecaliśmy 500+ i przywrócenie niższego wieku emerytalnego. Okazało się, że można to zrobić i to przy jednoczesnym obniżeniu deficytu. Pokazujemy, że to się da zrobić i może dzięki temu wygrywamy wybory – mówił.

– Mam serdeczną prośbą do polityków PO, aby w przestrzeni publicznej nie wypowiadać się pogardliwie o osobach, które skorzystają na tych rozwiązaniach. Pojawiają się inwektywy, chociażby nieroby – powiedział Porzucek.

TV Republika

Wiadomości

Silny wiatr uderzył w Polsce. Strażacy musieli interweniować 215 razy

SPRAWDŹ TO!

TVP Info w likwidacji przerwała transmisję. Bo... przemawiał prezydent [KOMENTARZE]

Co czeka nas w pogodzie przez najbliższe dni? [PROGNOZA]

Tragiczna śmierć piłkarza: udusił się monetą podczas meczu

Kiedy Kierwiński znajdzie wszystkie balony z Białorusi?

Rewolucja w Gmailu: Google wprowadza możliwość zmiany

Mężczyzna zmarł po 8 godzinach oczekiwania w szpitalu w Edmonton

Tylko 10,56 proc. młodych w Brukseli to Belgowie

Etna: intensywne fontanny lawy do 400 m wysokości

Pogoda paraliżuje Stany Zjednoczone

Silny wiatr wpycha wody z zalewu do rzeki. Miasto szykuje sią na najgorsze

„Times”: jeśli ten rok nie przyniesie pokoju, działania wojenne osłabną

Potężne wichury nad Finlandią. Laponia odwołała loty

Tak Poznań przywitał prezydenta. A jak Szłapkę i reprezentanta Czarzastego?

Gosek o balonach z Białorusi: Tusk nadal nie wie, co się wydarzyło

Najnowsze

Silny wiatr uderzył w Polsce. Strażacy musieli interweniować 215 razy

Kiedy Kierwiński znajdzie wszystkie balony z Białorusi?

poczta gmail

Rewolucja w Gmailu: Google wprowadza możliwość zmiany

Prashanta Sreekum

Mężczyzna zmarł po 8 godzinach oczekiwania w szpitalu w Edmonton

coraz mniej Belgów w Belgii

Tylko 10,56 proc. młodych w Brukseli to Belgowie

SPRAWDŹ TO!

TVP Info w likwidacji przerwała transmisję. Bo... przemawiał prezydent [KOMENTARZE]

Co czeka nas w pogodzie przez najbliższe dni? [PROGNOZA]

piłkarz zmarł na stadionie

Tragiczna śmierć piłkarza: udusił się monetą podczas meczu