Po majówce wielkie odmrożenie gospodarki

Po weekendzie majowym będziemy mogli wrócić w ograniczonym zakresie do galerii handlowych, otwarte zostaną m.in. sklepy meblowe, hotele i opieka nad dziećmi – informuje Wirtualna Polska
Według ustaleń WP, w najbliższy poniedziałek premier Mateusz Morawiecki ogłosi kolejną fazę odmrażania gospodarki. Zmiany mają być znaczące.
Rząd przymierza się, by po majówce (w ograniczonym zakresie) otworzyć galerie handlowe, sklepy meblowe i budowlane, hotele oraz żłobki i przedszkola. Do życia mają wrócić również niektóre instytucje kultury i sztuki, fryzjerzy i kosmetyczki.
W drugiej połowie maja planowane jest odmrożenie stacjonarnej działalności gastronomicznej, z zachowaniem obostrzeń sanitarnych, a także stopniowy powrót do wydarzeń sportowych na powietrzu, ale bez udziału publiczności.
Informator WP zbliżony do Kancelarii Premiera zastrzegł, że "wszystkie zalecenia będą na bieżąco modyfikowane w oparciu o aktualne dane odnośnie rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce".
Według rządu statystyki napływające od początku tygodnia wskazują na spadek zachorowań i jeżeli ten trend się utrzyma, to 27 kwietnia zostanie zaprezentowany plan połączenia II i III etapu restartu działalności gospodarczej i życia społecznego.
Polecamy Poranek Radia
Wiadomości

Domański musi przedstawić stan finansów państwa. Morawiecki pełen obaw, pyta czemu tyle tajemnic wokół finansów publicznych
PiS chce przyspieszenia posiedzenia Sejmu. Chce zajęcia się postulatami prezydenta Karola Nawrockiego
Najnowsze
