Przejdź do treści

Piknik muzyczny w Muzeum Śląskim w Katowicach. Świętujemy 150 urodziny Wojciecha Korfantego!

Źródło: Muzeum Śląskie

Muzeum Śląskie w Katowicach, Tauron Lab oraz Fundacja Soundscape zapraszają na 2. edycję muzycznego pikniku rodzinnego Muzeum-Wy-Dźwięki. W tym roku, w trakcie wydarzenia, uczestnicy będą świętować 150. urodziny Wojciecha Korfantego - jednej z najważniejszych postaci Górnego Śląska. Piknik odbędzie się w godzinach od godz. 14:00 do 19:00 na terenie Muzeum Śląskiego. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem premiera Mateusza Morawieckiego. Będzie to wyjątkowa okazja, by spędzić czas w rodzinnym gronie i wziąć udział w warsztatach muzycznych, koncertach plenerowych oraz poszerzyć swoją wiedzę o postaci Korfantego.

Muzeum Śląskie, Tauron Lab i Fundacja Soundscape zapraszają na bezpłatny, muzyczny piknik rodzinny oraz popołudniowe koncerty na terenie Muzeum Śląskiego. Muzeum-Wy-Dźwięki to wyjątkowe wydarzenie, które w tym roku skupia się na 150. rocznicy urodzin Wojciecha Korfantego, czyli niezwykle ważnej dla mieszkańców Górnego Śląska postaci. Jego działania miały ogromny wpływ na historię, kulturę i tożsamość naszego regionu, a jego mądrość, a także walka o przyłączenie Śląska do Polski stanowią istotny element dziedzictwa naszego regionu, a także wciąż inspirują i jednoczą mieszkańców.

Tegoroczna edycja imprezy rozpocznie się 19 sierpnia o godz. 14:00 i potrwa do godzinny 19:00. W trakcie pikniku muzycznego Muzeum-Wy-Dźwięki nie zabraknie kreatywnych warsztatów muzycznych, animacji dla dzieci, pokazów oraz koncertów. Jak zapewniają organizatorzy, w tym roku każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali muzyczne warsztaty gordonowskie, które poprowadzi Dorota Banaś. Dzieci będą miały okazję zagrać m.in. na skrzypcach, ukulele i calimbie. Celem warsztatów jest stymulacja rozwoju dziecka, wykorzystując jego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu. Dzieci w wieku od 8 do 13 lat będą mogły wziąć udział w Industrialnych warsztatach urbanistyczno-muzycznych, które pozwolą im poznać historię miast przemysłowych oraz tworzyć własne industrialne utwory za pomocą nowoczesnych technologii. W programie znajdą się również warsztaty artystyczne i animacje z „Bajką Pana Kleksa”.

Nie zabraknie również wyjątkowych wydarzeń artystycznych. Projekt "Muzeum jako Rezonator" Michała Świebody ożywi mury Muzeum Śląskiego. Przy użyciu bezpiecznej, wielokrotnie sprawdzonej i nieinwazyjnej technologii wzbudników, możliwe będzie tymczasowe przemienienie dowolnej płaskiej powierzchni w emiter dźwięku. Każdy wzbudzany materiał, kształt i przestrzeń odcisną unikatową sygnaturę brzmieniową na zagranym materiale muzycznym. Zastosowanie nowatorskich form tworzenia i wykonywania muzyki ma na celu wzbudzenie ciekawości oraz uatrakcyjnienie odbiorcom ich edukacji historycznej i podtrzymywania pamięci o dziedzictwie narodowym. Tegoroczną edycję Muzeum-Wy-Dźwięki zakończy wyjątkowy koncert „Improwizowany pejzaż dźwiękowy industrialnego Śląska: Miasto Masa Maszyna” w wykonaniu Piotra Ceglarka oraz Jana Dybały.

Muzyczny piknik rodzinny Muzeum-Wy-Dźwięki to unikalne wydarzenie na mapie Katowic dla miłośników muzyki, historii i kultury. Jak zapewniają organizatorzy, tegoroczne wydarzenie przyniesie mnóstwo radości i wrażeń zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Muzeum Śląskie

Wiadomości

Wyjątkowy film w Republice już 24 grudnia

Już dziś zapraszamy na wyjątkową Pasterkę w Republice

AKTUALIZACJA

Wielka impreza niszczycieli demokracji w Polsce. Ujawniamy!

Polacy nie chcą zmian ws. zakazu handlu w niedzielę

TYLKO U NAS

Majdzik: „Tusk działa na zlecenie UB-ków, Niemców i Rosji”

Szokujące fakty o Sądzie Apelacyjnym w Warszawie

Zobacz, jak sprawdzić czy twój smartfon cię podgląda!

Warszawska afera śmieciowa, czyli największy problem Rafała Trzaskowskiego

Komentator TVN ZSZOKOWAŁ na wizji: „Ostatnie komunikaty są tak samo wiarygodne jak te z kancelarii premiera”

Stefaniuk: Prokurator, który zatrzymał Romanowskiego, dalej prowadzi sprawę, a powinien być odsunięty

SKW pod ostrzałem – kulisy decyzji wobec gen. Gromadzińskiego i prof. Cenckiewicza

Dzisiaj informacje TV Republika 22.12.2024

Polskie rolnictwo w potężnym kryzysie – alarmujące dane z 2024 roku

Zobacz po czym poznać, że Tusk kłamie

UWAGA! Tam będzie intensywnie padał śnieg

Najnowsze

Wyjątkowy film w Republice już 24 grudnia

Majdzik: „Tusk działa na zlecenie UB-ków, Niemców i Rosji”

TYLKO U NAS

Szokujące fakty o Sądzie Apelacyjnym w Warszawie

Zobacz, jak sprawdzić czy twój smartfon cię podgląda!

Warszawska afera śmieciowa, czyli największy problem Rafała Trzaskowskiego

Już dziś zapraszamy na wyjątkową Pasterkę w Republice

Wielka impreza niszczycieli demokracji w Polsce. Ujawniamy!

AKTUALIZACJA

Polacy nie chcą zmian ws. zakazu handlu w niedzielę