Podziękowania za służbę na rzecz obrony i zaangażowanie walkę z pandemią złożyli żołnierzom: para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda oraz szef MON Mariusz Błaszczak.
Minister podkreślił, że mimo nadzwyczajnych warunków wojsko szkoli się i modernizuje.
Minister @mblaszczak: Święta tegoroczne są inne że względu na epidemie #koronawirus. Dzięki technice możemy porozmawiać z żołnierzami #WojskoPolskie ????????w kraju i poza jego granicami. Chciałabym podziękować za służbę w tym wyjątkowym roku. pic.twitter.com/pfb93cCKeg
— Ministerstwo Obrony Narodowej ???????? (@MON_GOV_PL) December 18, 2020
– Niestety nie możemy tak jak w poprzednich latach odwiedzić żadnego z naszych kontyngentów, naszych żołnierzy, którzy służą i reprezentują Rzeczpospolitą poza granicami – powiedział prezydent podczas zorganizowanego w piątek w Warszawie połączenia z żołnierzami jednostek w kraju i na zagranicznych misjach.
Składając życzenia prezydent wyraził nadzieję, że przyszły rok będzie lepszy pod względem epidemicznym. Andrzej Duda podkreślił, że żołnierze oprócz swojej zwykłej służby na rzecz obronności kraju zaangażowali się – z narażeniem własnego życia i zdrowia - także w walkę z pandemią.
Przypomniał pobyty polskiej wojskowej misji medycznej we Włoszech i USA. Także minister obrony zaznaczył, że "ze względu na epidemię tegoroczne święta są inne niż te, do których przywykliśmy", i podziękował żołnierzom "za służbę w tym wyjątkowym roku". Podkreślił, że "chociaż żołnierze byli i są zaangażowani w walkę z koronawirusem, to nie zaprzestali podnoszenia umiejętności poprzez udział w ćwiczeniach, które – wprawdzie na mniejszą niż planowano skalę – odbyły się w mijającym roku, a wzięły w nich udział także wojska sojusznicze.
.@prezydentpl, @AndrzejDuda: mam nadzieję, że kolejny rok będzie inny niż ten, że kolejne Święta zorganizujemy w tradycyjnej formie. Dziękuję za Waszą trudną służbę w kraju i poza jego granicami. Z całego serca dziękuję za ten wspaniały czas służby dla Rzeczypospolitej. pic.twitter.com/JlLtcL41tZ
— Ministerstwo Obrony Narodowej ???????? (@MON_GOV_PL) December 18, 2020
Szef MON dodał, że w kończącym się roku resort kontynuował także modernizację techniczną sił zbrojnych.
– Życzę państwu przede wszystkim bezpiecznej służby, ale też by te święta były pełne zdrowia, spokoju, a także takiej niezachwianej wiary w to, że wspólnie pokonamy pandemię koronawirusa – zwróciła się do żołnierzy małżonka prezydenta.
Wyraziła im uznanie za wsparcie, jakiego udzielają współobywatelom, a na misjach także miejscowej ludności i zamieszkałym za granicą Polakom. Dziękowała za "wielkie serce", jakie żołnierze okazują potrzebującym.
– Niech ten nadchodzący 2021 rok będzie rokiem pełnym optymizmu – życzyła pierwsza dama.
– Nie ma najmniejszej wątpliwości że rok 2020 zapamiętamy na długo z wielu powodów – powiedział szef Sztabu Generalnego WO gen. Rajmund Andrzejczak.
– W obszarze bezpieczeństwa działo się bardzo wiele. Daleko od Polski, również w regionie, ale i tutaj w Polsce jeszcze trwa bitwa z niewidzialnym wrogiem. Święta będą inne, święta będą trudne, ale głęboko wierzę, że poradzimy sobie i zaadaptujemy się do nowych warunków – mówił.
Składając życzenia tym, którzy w czasie świąt będą pełnić dyżury bojowe, służyć w kontyngentach za granicą, a zwłaszcza personelowi medycznemu zaapelował: - Dbajcie o siebie, żeby nikt nie był sam, ponieważ tylko zespołem stanowimy siłę.
W imieniu żołnierzy życzenia złożył dowódca polskiego kontyngentu wojskowego misji UNIFIL w Libanie mjr Maciej Jóźwiak.
Polskie kontyngenty wojskowe wchodzą w skład międzynarodowych sił działających w ramach misji NATO, UE i ONZ w Afganistanie, Iraku, Bośni i Hercegowinie, Kosowie, Rumunii, Libanie, Republice Środkowoafrykańskiej, we Włoszech i na Łotwie.
Polecamy Nasze programy
Wiadomości
Najnowsze
Czarnek: Polacy zostali oszukani przez rząd Tuska - to rozczarowanie będzie widać w wyborach
prof. Kucharczyk: wygrana Trumpa w USA mogła przyspieszyć decyzję Scholza o dymisji
Zamieszki po wyborach prezydenckich. Ponad 30 ofiar śmiertelnych
Polityczna poprawność w Europie przeraża. Austriacy nie chcą pomnika Jana III Sobieskiego bo wzbudzi to „nastroje islamofobiczne i antytureckie”