Koalicja 13 grudnia prześladuje Zbigniewa Ziobrę. Co zrobiłby dziś prezydent?
Czy prezydent Karol Nawrocki ułaskawiłby Zbigniewa Ziobro, gdyby koalicja 13 grudnia osiągnęła to, co chce, celem dalszych "rozliczeń" opozycji?
Wczoraj członkowie sejmowej komisji regulaminowej podjęli decyzję o rekomendowaniu Sejmowi uchylenia immunitetu byłemu ministrowi sprawiedliwości oraz wyrażenia zgody na jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.
Dziś, około godziny 17:30, w Sejmie zaplanowano głosowanie dotyczące immunitetu i aresztu Zbigniewa Ziobry.
Również w czwartek , w rozmowie z redaktor Katarzyną Gójską na antenie Telewizji Republika, były minister sprawiedliwości jasno stwierdził, że nie występował o azyl na Węgrzech.
Co postanowiłby prezydent?
Dziś rano, w rozmowie z "Wirtualną Polską", Szef Kancelarii RP został zapytany o to, czy Karol Nawrocki ułaskawiłby Zbigniewa Ziobro - jeśli czarny scenariusz stałby się rzeczywistością.
To ciekawe pytanie [czy prezydent Karol Nawrocki ułaskawiłby Zbigniewa Ziobrę], dlatego że to jest pytanie o zdarzenie przyszłe i niepewne. To znaczy pytanie, czy można ułaskawić osobę niewinną. Dzisiaj nie ma jeszcze zarzutów, nie ma aktu oskarżenia, nie ma wyroku nieprawomocnego, nie ma skazania
- powiedział Zbigniew Bogucki.
Kontynuował, mówiąc, że "wynikająca wprost z ustawy zasadniczej, Konstytucji RP, prerogatywa wyłączna prezydenta RP, a więc akt łaski, nie ma żadnych ograniczeń. Żadnych ograniczeń".
Dopytywany, czy już dziś prezydent mógłby ułaskawić Ziobrę, odparł:
- Pan prezydent ma wyłączną prerogatywę. […] Dzisiaj nie mógłby skorzystać, ponieważ minister Ziobro dzisiaj nie ma zarzutów i pan o tym wie.
Źródło: Republika, WP
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X