Oblał benzyną drzwi kościoła i podpalił! Czy to pokłosie "Kleru"? [WIDEO]
31-letni mieszkaniec Opola Lubelskiego mijając kościół zauważył kanister z benzyną pozostawiony po koszeniu trawy. Zawartość wylał na dwie pary drzwi świątyni podpalił i odszedł.
Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek po południu. Z przyjętego zgłoszenia wynikało, że nieznany sprawca oblał, a następnie podpalił drzwi jednego z kościołów w Opolu Lubelskim. Parafia wyceniła straty na kwotę 600 zł.
Jak się okazało, przestępstwo zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu. Kamery zarejestrowały, jak młody mężczyzna chwyta za pozostawiony po koszeniu trawy kanister z benzyną i polewa nią drzwi. Następnie sprawca podpala dwie pary drzwi i odchodzi z miejsca.
Funkcjonariusze, którzy zabezpieczyli nagranie, ustalili personalia podpalacza. Był nim 31 letni mieszkaniec Opola Lubelskiego.
Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć stróżom prawa powodu swojego zachowania. Usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Przyznał się do podpalenia oraz złożył wyjaśnienia. Zgodnie z kodeksem karnym za uszkodzenia mienia grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Przydacz punktuje postawę Tuska ws. odszkodowań: może jeszcze weźmie kredyt na procent w Deutsche Banku?
Ostra reakcja Fogla w Republice na słowa Tuska o reparacjach. Czy Polska odda Niemcom historyczną narrację?
Najnowsze
Przydacz punktuje postawę Tuska ws. odszkodowań: może jeszcze weźmie kredyt na procent w Deutsche Banku?
Wolny dostęp do rynku po niemiecku, czyli Polacy bez szans
PILNE: Tragiczny karambol na A4. Nie żyje jedna osoba
Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych jest oburzone wypowiedzią Tuska