Przejdź do treści
05:09 NBA: New York Knicks pokonali San Antonio Spurs 105:95 w pierwszym meczu finałów NBA. Jalen Brunson mimo urazów kolana i kostki zdobył 30 punktów i poprowadził Knicks do cennego zwycięstwa na wyjeździe
04:11 Salwador: 254 członków latynoskiego gangu Mara Salvatrucha (MS-13) zostało skazanych w środę w Salwadorze na kary więzienia od 20 do 85 lat
02:11 Świat: Sekretarz stanu USA Marco Rubio zapowiedział w środę, że w najbliższym czasie ogłosi szczegóły pakietu wsparcia wojskowego dla Ukrainy o wartości 400 mln dol. Szef dyplomacji wyraził „pilną potrzebę" dostarczenia pomocy przed zimą
22:05 Paramount Skydance wystąpił do Komisji Europejskiej o zgodę na przejęcie Warner Bros. Discovery, właściciela m.in. TVN – wynika z dokumentów opublikowanych przez KE. Unijny regulator antymonopolowy ma wstępnie wydać decyzję w sprawie transakcji do 7 lipca
21:21 We Wrocławiu wylądował specjalny samolot z Pekinu, którym transportowana była 24-letnia Klaudia z Wałbrzycha. Wymagająca ewakuacji medycznej pacjentka trafiła do szpitala wojskowego we Wrocławiu
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili około 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
Ważne Ukazała się najnowsza książka prof. Sławomir Cenckiewicz, Michał Rachoń i Grzegorz Wierzchołowski. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie W sobotę 6 czerwca o godz. 18.00 przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki odbędą się uroczystości związane z 16. rocznicą jego beatyfikacji. Jednym z wyjątkowych punktów wydarzenia będzie posadzenie drzewka tatrzańskiego przez górali
Wydarzenie Kluby "Gazety Polskiej" zapraszają na Jubileuszowe Spotkanie Czcicieli Męczenników z Pariacoto, 06-07 czerwca, Kalwaria Pacławska
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Poznań zaprasza na spotkanie z Posłem Januszem Kowalskim i konstytucjonalistą dr. Oskarem KIDĄ. 8 czerwca, godz. 18:00. Hotel Mercure, ul. Roosevelta 20, Poznań
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Elbląg i poseł Teresa Wilk zapraszają na spotkanie z legendą Solidarności Adamem Borowskim. 9 czerwca, godz.17:00, Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego filia w Elblągu, ul. Stoczniowa 10
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Jelenia Góra zaprasza na spotkanie z dr. Markiem Wochem. 10 czerwca, godz. 18:00, aula w domu katechetycznym, ul. Mikołaja Kopernika 1, Jelenia Góra
Wydarzenia Informujemy, że powstał 565. Klub „Gazety Polskiej” w Hajnówce (woj. podlaskie)
Wydarzenia Informujemy, że reaktywował się Klub "Gazety Polskiej" Kołobrzeg (woj. zachodniopomorskie)
Wydarzenie Kluby "Gazety Polskiej" Kołobrzeg, Koszalin zapraszają na spotkanie dr. Markiem Wochem 6 czerwca, godz. 16:00. Hotel Stary Koszalin, ul. Szczecińska 32
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Bytom zaprasza na spotkanie z prof. Zbigniewem Krysiakiem 15 czerwca, godz. 17:00 Aula przy parafii WNMP na rynku w Bytomiu.

Mobilne punkty szczepień w Podlaskiem. Skorzystaj!

Źródło: Fot. Twitter/@WMUW_Olsztyn

Na meczu Jagiellonii Białystok, podczas spływu kajakowego w Drohiczynie, przy parafii w Łomży czy na festynach w kilku miejscowościach w Podlaskiem - będzie można się zaszczepić w weekend przeciw COVID-19. W sumie, działało będzie kilkanaście mobilnych punktów.

Jak informuje Podlaski Urząd Wojewódzki, sobota i niedziela to kolejna okazja do zaszczepienia się z marszu, bez wcześniejszej rejestracji. Wystarczy - jak podkreśla urząd w komunikacie - dowód osobisty. W ubiegły weekend z możliwości zaszczepienia się w mobilnych punktach skorzystało 850 osób.

Na ten weekend przygotowano 11 punktów. Punkty organizują ochotnicze straże pożarne, samorządy oraz koła gospodyń wiejskich.

W sobotę od godz. 9 można zaszczepić się w Grajewie podczas II Zlotu Samochodów Ciężarowych, a od godz. 12 ruszy punkt w Supraślu podczas pikniku NFZ.

???? Na festynach, festiwalu muzycznym lub podczas meczu @Jagiellonia1920 – w weekend mieszkańcy #podlaskie.go będą mieli wiele okazji, by zaszczepić się w mobilnych punktach szczepień. W akcję włączają się jednostki OSP, samorządy i KGW.

???? Lista punktów: https://t.co/cqOSgXfNcG pic.twitter.com/WddtfK1a07

— Podlaski Urząd Wojewódzki (@PodlaskiUW) August 6, 2021

Punkt szczepień będzie też działał podczas kolejnego meczu Jagiellonii Białystok, który drużyna rozegra w sobotę z Termalicą Nieciecza. Punkt ruszy o godz. 14, a na osoby zaszczepione - jak podaje Podlaski Urząd Wojewódzki - czekają klubowe gadżety.

Natomiast w niedzielę od porannych godzin będzie można zaszczepić się w punkcie przy parafii Bożego Ciała w Łomży czy podczas spływu kajaków w Drohiczynie czy w ośrodku kultury w Mońkach.

Punkty szczepień będą też działały w niedzielę podczas festynów w Przerośli, Dobrym Lesie czy w Starej Łomży, Czyżewie i Nowych Rzepkach.

Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia, w Podlaskiem do soboty w pełni zaszczepiono blisko 469 tys. osób. Region liczy ponad 1,17 mln mieszkańców.

Radio Opole